Souvisí únava a přibírání na váze?

TIP: Konec týdne a zase si připadáte vyčerpaná? Udělejte si test únavy. ZDE

Proč se to děje? Vzhledem k hormonálním změnám, které začínají už ve 40 letech, váš metabolismus zpomaluje a zmenšuje se svalová hmota. Tyto změny (přesun tukových buněk) lze pozorovat zejména na břišních partiích, což je frustrující. Pravidelný pohyb může zmírnit stres i únavu a hlavně vám zlepší náladu.

Pokles estrogenu má dramatický dopad na naše tělo. Podívejme se blíže, jak to ovlivňuje náš mozek, pusťte si video:

Když dosáhneme menopauzy a hladina estrogenu klesá, můžete u sebe pozorovat častější změny nálad, únavu, návaly horka, potíže se spánkem a zpomalení metabolismu… to jsou jen některé z nejčastěji uváděných problémů, které souvisí s rozkolísanou hladinou estrogenu.

Obnovte svou rovnováhu

Pokud cítíte významnou změnu vaší váhy a nálady, pokud se cítíte abnormálně unavená, poraďte se s vaším lékařem.

Máme pro vás 4 snadné tipy, jak to vyřešit:

1. Sledujte porce jídla, které konzumujete - obvykle jíme více, než potřebujeme. Jezte méně, najděte svou nutriční rovnováhu. Je to obtížné; brzy však zjistíte, že to není takový problém.

2. Zdravá strava - pokuste se najít stravu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Nedělejte extrémy (drastické diety a změny) - nefungují nebo přináší pouze dočasný efekt.

3. Cvičení - neexistují žádné kouzelné triky ... abyste bojovaly proti zmenšování svalové hmoty, musíte cvičit více, abyste tělo a svaly vrátily zpět.

4. Vyrovnejte svůj hormonální systém.

Nenávidíte cvičení?

Nesnášíte chodit do posilovny? Najděte si pro vás nejlepší cestu pro domácí cvičení. Existuje mnoho aplikací, online výuky i tématické skupiny na Facebooku, ale nic nepřekoná komunitu a sdílení informací a pocitů.

Pokud hledáte nehormonální řešení, které vyrovnává vaše hladiny hormonů, zkuste Femarelle®.


Zdroj: Femarelle


Femarelle je řada přírodních nehormonálních doplňků stravy pro ženy, více informací na femarelle.cz.

Publikováno na: