Proč je pro někoho sex po padesátce tabu?

TIP: UDĚLEJTE SI TEST SEXUÁLNÍCH FUNKCÍ – pouze pro ženy! ZDE

Co se tedy stane “tam dole” během menopauzy?

Stěny ženských intimních partií pokrývá díky estrogenu tenká vrstva vlhkého hlenu. Když začne hladina hormonů po 40 klesat, ovlivní to i vlhkost vaginální sliznice a způsobí její oslabení. To souvisí s hladinou pH a zhoršující se schopností sliznic bránit vstupu bakterií do ženského těla. Bakteriím tak usnadní množení a vstup do močových cest.

Vysychání sliznice může vypadat jako malé podráždění, může mít ale obrovský dopad na váš intimní život. Pohlavní styk může být najednou nepříjemný a bolestivý. K tomu přispívá i skutečnost, že úbytek estrogenu snižuje libido.

Obvykle se o těchto potížích příliš nemluví a nejsou tématem oblíbených článků ani diskuzí, ale je třeba je brát vážně. I nadále můžete milovat, žít a přijmout sebe a svého partnera!

Buďte v rovnováze!

Zachování hormonální rovnováhy může pomoci ženám chránit se a zabránit opakujícím se infekcím močových cest a zachovat kvalitní sexuální život. Obnovte svou hormonální rovnováhu, zkuste přírodní nehormonální přípravek doporučovaný předními odborníky z celého světa, kteří potvrdili, že je vhodný pro znovuzískání hormonální rovnováhy. Více informací na femarelle.cz.

Femarelle® jsou unikátní doplňky stravy pro ženy 40+,50+,60+.Zdroj: FemarellePublikováno na: