Horečka, noční pocení nebo nával horka?

Trápí Vás návaly horka?

Když zažíváme návaly horka, spotřebuje tělo obrovské množství energie jak při pocení, tak při rozšíření krevních cév. A zatímco naše tělo ve skutečnosti nezvyšuje teplotu, náš mozek investuje velké množství energie do regulace teploty, která odebírá energii našemu imunitnímu systému. Naším bezprostředním instinktem je se svléknout a ochladit se, což nás ještě více vystavuje případnému ohrožení. Zjistěte, jak na tom opravdu jste s návaly horka – TEST NÁVALY HORKA zde.

Návaly chladu jsou méně diskutované než jejich opak. Přesto jsou náhlé pocity chladu také jedním z příznaků začátku menopauzy. Podobně jako návaly horka jsou způsobeny hormonální nerovnováhou, centrum termoregulace v mozku vysílá signály, které varují, že vaše tělo je přehřáté. A po potu přichází nový nával… chladu. Mnoho žen uvádí, že tento příznak je zvláště obtěžující v noci.

Když už si myslíte, že nemůže být nic horšího než návaly horka během dne, přijde noc a s ní noční pocení. V zásadě jde o nával horka jen s tím rozdílem, že jde o „potěšení“ v posteli (…a k tomu další nepříjemné přerušení spánku)!

Noční pocení zažívá většina žen

Přibližně 75% menopauzálních žen zažívá noční pocení. Ačkoli je to běžné, neznamená to, že musíte trpět. Noční pocení je způsobeno sníženou hladinou hormonů v těle, které mají vliv na termoregulační centrum v mozku (stejně jako v těhotenství).

5 tipů, jak zvládnout noční pocení

  1. Nepijte před spaním horké nápoje nebo alkohol - pití horkého čaje těsně před tím, než jdete spát zní jako dobrý tip na spaní, ale také zvyšuje tělesnou teplotu, což vede k pocení. Totéž platí pro všechny teplé a alkoholické nápoje.
  2. Snižujte úroveň stresu - proveďte před spaním bezstresovou přípravu. Procvičujte pomalé a hluboké dýchání, vyhněte se televizní i telefonní a počítačové obrazovce a pokuste se vytvořit klidné prostředí.
  3. Vybírejte si noční oblečení - vynechejte nepohodlné sexy krajkové pyžamo. Volte materiál, který dýchá a neabsorbuje pot - nebudete muset měnit oblečení uprostřed noci a ztrácet drahocenný čas vhodný na spaní.
  4. Ložní prádlo je důležité - nepoužívejte těžké přikrývky; místo toho zvolte látky, které neabsorbují pot.
  5. Udržujte ložnici v chladu - snižte pokojovou teplotu. Pokud máte partnera s odlišnou potřebou teploty, použijte ventilátor u postele. Je důležité v místnosti udržovat cirkulaci vzduchu.

Buďte silná zevnitř. Vždy se doporučuje věnovat pozornost sobě samým a udržovat hormonální rovnováhu

Femarelle® Recharge poskytuje skvělé přírodní řešení pro hormonální rovnováhu, pomůže při přechodu menopauzy rychle a efektivně. Femarelle je řada doplňků stravy pro ženy, více informací na femarelle.cz.


Zdroj: Femarelle


Publikováno na: