Volos kombinuje půvab moře s mystickým kouzlem kentaurské hory

Klenot Pagasetického zálivu

Volos je jedno z nejkrásnějších měst v Řecku. Bohatství regionu a jeho dlouhá historie se podepsaly na architektuře města, která vyzařuje vznešenost. Památek je tady tolik, až nebudete vědět, kam dřív skočit. Mrkněte třeba na klenot v byzantském stylu: kostel Agia Triada. Pro ty, kteří nemají rádi dlouhé procházky, je k dispozici 10km síť cyklostezek. Milovníkům kultury nesmí uniknout Kino Achilleio, které ve Volosu funguje od roku 1925.


Čarovná atmosféra u moře

Moře vytváří nádherné nábřeží s malebnými malými restauracemi. Po dlážděné třídě Argonauts to máte kousek k přístavu. Místní milují zdejší výhled na moře: ideální na romantickou procházku. Budete nadšení i z pohledu na rybářské čluny, jachty a na imitaci starověké lodi Argo, kterou postavili podle starověkých textů. Příjemný výhled na moře si užijete i z pohodlí lavičky v parku Agios Konstantinos.


Zdroj: GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION


Užijte si nejen fantastický výhled z kopce Goritsa

Zelený kopec Goritsa se nachází na východ od Volosu. Stojí zhruba 200 metrů nad mořem a poskytuje nádherný výhled na okolí. Na vrcholu kopce stojí kostel Zoodochos Pigis. Na úpatí zase leží Panagia Tripa of Goritsa. Jde o kostelík zasvěcený narození Panny Marie. Jeho kouzlo spočívá v tom, že je postavený uvnitř přírodní jeskyně.

Článek vznikl v kooperaci s Kanceláří řecké národní organizace cestovního ruchu.


Zdroj: GREEK NATIONAL TOURISM ORGANIZATION


Publikováno na: