Nižší účty za energie přijdou vhod

K razantním úsporám v domácnosti bude muset v nejbližší době přistoupit pravděpodobně řada z nás. Jak ukázal nedávný průzkum Bohemia Energy, téměř každý pátý Čech se obává problémů s účty za energie v důsledku koronavirové pandemie. Ještě víc jich v souvislosti s krizí uvažuje o úsporných opatřeních. Kolik lze ale ušetřit pouhou změnou dodavatele, spousta lidí netuší.

Přes 36 % lidí v průzkumu uvedlo, že vůbec neví, kolik by mohli změnou dodavatele elektřiny či plynu ušetřit. Přitom lze dosáhnout úspor až několik tisíc ročně. „Víc jak polovina lidí dokonce stále ještě dodavatele nikdy nezměnila. To znamená, že pokud si u svých původních dodavatelů nevyjednali lepší cenu, tak zbytečně energie přeplácí,“ říká Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy.


BOHEMIA ENERGY entity


Nikam nemusíte chodit

V době, kdy se snažíme chránit zdraví vlastní i všech okolo ještě víc než obvykle, je velmi důležité, že kvůli změně dodavatele nemusíte nikam chodit. „V Bohemia Energy můžou zájemci o výhodnější energie vyřídit smlouvu a změnu dodavatele kompletně z pohodlí svého domova. Potřebné dokumenty podepíší digitálně přímo na svém počítači, notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu,“ uvádí Libor Holub.

Stejně to funguje, když si o nabídce nejdřív chcete promluvit s obchodním zástupcem. „Funguje to tak, že náš prodejce s vámi vaše požadavky probere nejdřív po telefonu. Pak vám e-mailem pošle návrh energetických úspor spolu s nezávaznou nabídkou,“ upřesňuje Libor Holub. A pokud se vám nabízené řešení líbí, stačí jednoduše všechny dokumenty vzdáleně, tedy elektronicky podepsat na vašem chytrém zařízení nebo na počítači. A dál už se o nic starat nemusíte, v Bohemia Energy už vše vyřídí za vás.


BOHEMIA ENERGY entity


Peníze nejsou všechno

Finanční úspora je důležitá, ale rozhodně byste měli zohlednit i to, jestli je vámi vybraná společnost dostatečně silná a stabilní a jaké služby poskytuje. Zjistěte si také, jaký zákaznický servis vám může nový dodavatel nabídnout. Dovoláte se například zdarma a rychle na zákaznickou linku? Vrátí vám přeplatek vždy, včas a bez vytáček?

Dobrým vodítkem pro výběr dodavatele je i to, jestli se přihlásil a byl přijat do Deklarace 2.0 na ochranu spotřebitelů. Ta je společnou iniciativou Svazu obchodu a cestovního ruchu a nejvýznamnějších dodavatelů energií, kteří se nad rámec zákona rozhodli bránit práva spotřebitelů. Pokud si zvolíte kohokoliv z jejích signatářů, budete mít jistotu férového jednání.