Kronplatz se může pochlubit hned pěti černými sjezdovkami i slunečným počasím

Slunné Dolomity

Dolomity patří k horským masivům italských Alp a najdete je na severu Apeninského poloostrova. Pro tuto oblast jsou typické dolomitické prvky, ke kterým patří stolový povrch, rozeklané skalní hřebeny, věžovité vrcholy a srázné stěny.

Nejdelší svezení

Jako zkušený lyžař jistě nemůžete minout jihotyrolskou jedničku v lyžařských střediscích – Kronplatz, italsky Plan de Corones. V tomto prázdninovém regionu se ovšem vedle proslulého střediska Kronplatz ukrývají ještě další dva menší, zato malebné, resorty Speikboden a Klausberg. Ledabylý rytmus je pro městečko typický. Na vrcholcích hor se ovšem tempo vzhledem k náročnosti tratí změní. Až sedm kilometrů dlouhé sjezdy totiž přímo vybízejí k dravější jízdě, po které máte pocit, že vám hoří nohy.

Buďte u toho

Až vás omrzí pilování vlastního stylu nebo si budete chtít jen odpočinout, můžete si vychutnat dokonalou jízdu profesionálů na vlastní oči. Asi největší událostí letošní zimní sezony na Kronplatzu je hostování Světového poháru žen v obřím slalomu. Jestliže vás v posledních letech díky českým úspěchům uchvátila spíše živelná atmosféra biatlonu, můžete se zajet podívat do nedalekého Antholzu/Anterselvy.


IDM Südtirol/Harald Wisthaler


Černá výzva

Zvučné názvy jako Sylvester, Herrnegg, Pre da Peres, Erta a Piculin neznačí zrovna odpočinkové trasy. Jedná se o pětici černých sjezdovek, jež náročnému lyžaři jistě nedají spát. Kronplatz je totiž jedním z mála lyžařských středisek v Alpách, které se může pochlubit pěti černými svahy. Celková délka 22,5 km a téměř 4000 výškových metrů představují obrovskou lyžařkou výzvu, jež volá po pokoření. Šampionem „Kronplatz Black 5“ se může stát každý. Stačí si podmanit všech pět černých sjezdovek. Pozor! Černá pětka rozhodně není pro slabé povahy.Vyrážíte na rodinnou dovolenou?

I pro malé lyžaře se najde spousta zábavy. Kolem střediska Bruneck jsou malí hrdinové a malé princezny na prvním místě. V dětském parku Croniworld, který najdete v městečku Reischach/Riscone, se o děti starají lyžařští instruktoři nebo si děti mohou užívat na trampolíně, lezecké stěně, indoorové sjezdovce či v restauraci určené jen pro ně. Navíc na ně čeká zábava na lyžích s kouzelným kobercem, snowparky, iglú nebo slalom čarodějnic: Zábavní parky Klausiland ve středisku Klausberg, Kids Safety Park ve středisku Kronplatz a Family Funpark ve středisku Speikboden jsou skvělá zařízení, v nichž zkušení instruktoři vašim dětem zábavnou formou vysvětlí, jak se chovat na sjezdovce. Pro ty, kteří raději tráví den s dětmi mimo sjezdovku, je v regionu připraveno mnoho sáňkařských drah. Sáňkovat můžete v okolí střediska Kronplatz a v údolí Ahrntal obklopeni přírodou, za svitu zimního slunce nebo večer za úplňku.

Co nabízí Kronplatz, Speikboden a Klausberg

Jak se dostanete do Jižního Tyrolska? Klikněte ZDE.

Publikováno na: