Jižní Tyrolsko: dolomitské údolí Eggental přináší tisíce zážitků

Dolomity patří k horským masivům italských Alp a najdete je na severu Apeninského poloostrova. Pro tuto oblast jsou typické dolomitské prvky, ke kterým patří stolový povrch, rozeklané skalní hřebeny, věžovité vrcholy a srázné stěny.

Bledé skalní útvary stoupají až k nebi a vy cítíte nezapomenutelnou atmosféru Dolomit, která v sobě skrývá nádech mystična i hluboko zakořeněné horské kultury. Dolomity, ve kterých se nachází také jihotyrolské údolí Eggental, jsou od roku 2009 součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

IDM Südtirol/Alex Filz

Nejen hory, ale také místo pro moderní architekturu

Jedním z vrcholů v Obereggenu je horská chata Oberholz, která byla postavena v roce 2016. Tento architektonický klenot ve výšce 2096 m navrhl italský architekt Peter Pichler a slovenský architekt Pavol Mikolajčák. 

Nový ski bar LOOX se nachází ve spodní stanice lanovky v Obereggenu. Svým vzhledem dokonale zapadá do tamnější krajiny. Je ideálním místem k zastavení a relaxaci. Užijte si pohled na nejkrásnější hory světa z moderní, prostorné a útulné budovy. 

Další architektonickou ikonou je nová podzemní stanice lanovky König Laurin ve výšce 2337 metrů. Nachází se v lyžařském středisku Carezza a navrhl ji architekt Werner Tscholla. Z celé stavby jsou vidět pouze vstupní a výstupní portály. 

Dolomitské údolí jako ráj zimních sportů

Údolí Eggental není jen o lyžování a špičkových sjezdovkách. Můžete zažít bezpočet jiných sportovních zážitků! Poznejte krajinu očima místních při zimních túrách na sněžnicích mezi obcemi Deutschnofen/Nova Ponente a Welschnofen/Nova Levante. Dolomitskou přírodu si vychutnáte také na 100 kilometrů dlouhé běžecké trase. Dolomity jsou hory, které můžete prozkoumat na kole, lyžích, běžkách nebo pěšky. Každý si tak přijde na své. 

Dobroty pro tělo i duši 

Vaše chuťové buňky se v Eggentalu budou cítit jako v ráji. Horské jídlo významné pro tuto oblast naleznete takřka všude. Typicky si pochutnáte na „Schlutzkrapfen“ ravioli nebo na kvalitním grilovaném mase. Farmy s potěšením nabízejí velké množství lokálních produktů: od mléčných výrobků až po vyhlášené masové speciality a uzeniny.

IDM Südtirol/Alex Filz

Neváhejte a vydejte se na dovolenou do Jižního Tyrolska už nyní!