Vyjeďte si za princeznami a draky na hrady a zámky!

Napravení Anděla Páně

Jiří Strach dokázal na dnešní dobu neuvěřitelnou věc. Podařilo se mu natočit pohádkový příběh, který tady ještě nebyl. A právem se stal oblíbeným a vždy nás potěší během vánočních svátků. Věříme, že její děj byste dokázali odrecitovat po probuzení ve dvě ráno, ale víte, kde se natáčela? Mezi lokacemi byl i středočeský hrad Český Šternberk. Ve filmu se objevily hradní interiéry, které jsou bohužel veřejnosti nepřístupné. Jsou to dvě komnaty a kuchyň. Další částí hradu, jež si v Andělovi Páně zahrála, bylo sklepení ve snímku upraveném na vězení. Vyjeďte si na hrad a vnímejte ho teď očima filmové kamery.

MCU

Kde se probouzely princezny?

V pohádce Jak se budí princezny se objevil skvost českých zámků. Námluvy Růženky a Jiřího probíhaly na Konopišti, kde také sídlila Růženčina rodina. Vtipný souboj prince Jiřího a Vladimíra Menšíka převlečeného za medvěda se také odehrával zde. Právě chov medvědů má ve skutečnosti na zámku velkou tradici. První chlupáče si pořídili již v polovině 19. století Lobkowiczové, kteří zámek v té době vlastnili, a v chovu pokračoval také následník rakousko-uherského trůnu, arcivévoda František Ferdinand d'Este. V současné době na zámku můžete vidět vzácný druh medvěda ušatého.

NPÚ

Uvíznutí v čase

Princezně Elleně se to stalo, že v den svých dvacátých narozenin, se vyplnila kletba zlé čarodějnice Murien a princezna zůstala uvězněná v jednom dnu. Krutá čarodějnice přebývá v sídle, které ve filmu Princezna zakletá v čase představuje hrad Točník. Právě zde se také odehrává závěrečná bitva dobra se zlem. Ve skutečnosti ale Točník není žádným temným místem. Hrad stojí na kopci na okraji křivoklátských lesů. Nechal ho postavit císař Václav IV. a jeho rezidence, která má strohý exteriér, ukrývá vkusné a zdobné interiéry. Takové vizuální překvapení si nenechte ujít!

MCU

Publikováno na: