Filmové výlety ve středních Čechách

Mnoho filmových tvůrců se pohybuje v okolí Prahy. Takže je jasné, že pro své snímky hledají lokace, které jsou jejich základně blízko. Mají vlastně štěstí, že střední Čechy jsou plné zámků, hradů, ale také rozmanité přírody. Mohou tak vybírat z velkého množství míst jak pro pohádky, tak pro historická dramata.

Středočeská centrála cestovního ruchu

Místo Oty Pavla

Břehy řeky Berounky jsou spojeny především se spisovatelem a novinářem Otou Pavlem. Ten miloval Křivoklátsko a jeho divokou přírodu a ranní mlhu nad řekou. Proto se také děj některých jeho děl odehrává právě v těchto místech. Režisér Karel Kachyňa dokázal jeho vzpomínky převést do filmového jazyka nezapomenutelným způsobem. Díky němu vznikly legendární snímky jako Smrt krásných srnců Zlatí úhoři. Příroda hraje jak v knihách Oty Pavla, tak ve filmech prim. Kraj kolem hradu Křivoklát můžete navštěvovat každý rok několikrát a v různých ročních obdobích a pokaždé vás oslní svojí krásou a překvapí různorodostí.

František Ortmann

Už se Kuky vrátil?

Loutkový film z dílny Jana Svěráka o medvídkovi Kukym je velmi oblíbený všemi generacemi. Značná část filmu Kuky se vrací se odehrává v Drábských světničkách v Českém ráji. Tato bývalá skalní pevnost s úžasným výhledem zanechá mocný dojem v každém, ať už je mu sedm, nebo o čtyřicet více. Je to útočiště, které vám poskytne prostor pro odpočinek od každodenního shonu a městského hluku. Je jasné, že pro filmaře je tento kraj velkým zdrojem inspirace.

Středočeská centrála cestovního ruchu

Přísloví se nesmí brát vážně

Vzpomínáte si na tetu Kateřinu, která každou svou promluvu začínala dobře míněným příslovím? V knižní i filmové verzi Saturnina se hlavní hrdinové dostanou k Bubovickým vodopádům. Místo se nachází v přírodní rezervaci Karlštejn a rozhodně stojí za návštěvu. Prozkoumejte okolí sami nebo s přáteli. Místní příroda vám poskytne dokonalé útočiště pro zábavu i přemýšlení o samotě.

František Ortmann

Publikováno na: