Hollywood v Česku. Kde se procházeli Tom Cruise a Matt Damon?

Prokletí na Křivoklátě

Na hradě Křivoklát se natáčel film od Terryho Gilliama Kletba bratří Grimmů. Hvězdy jako Matt Damon a Heath Ledger tady strávily nějaký čas a daly tvář dobrodružnému zpracování života německých autorů pohádek. Vedle Křivoklátu se natáčelo také na zámku Kačina nebo v Kutné Hoře. Nejvíce ale umělci pobyli na Křivoklátě, v jehož Rytířském sále zbudovali mučicí nástroj a vytvořili komnatu generála. Dále se ve filmu objevilo nádvoří a v hradní kapli proběhla svatba královny v podání Monicy Bellucci.


Středočeská centrála cestovního ruchu


Akční film v Mladé Boleslavi

V úvodu akčního snímku Mission: Impossible – Ghost Protocol si zahrála mladoboleslavská věznice. Film režiséra Brada Birda s hvězdou áčkové kategorie Tomem Cruisem se tu natáčel v roce 2011. Z bývalé věznice v Mladé Boleslavi se v akčním filmu stalo moskevské vězení. Na scéně se podílelo 150 kaskadérů!


Středočeská centrála cestovního ruchu


Nový Spider-Man u nás

Možná to nevíte, ale film Spider-Man: Daleko od domova se natáčel ve středočeské obci Dobřeň. Ono není snadné na to přijít. Filmoví tvůrci totiž vesnici proměnili na rakouskou. V záběrech zde pořízených se objevila místní hospoda, kde se Peter Parker setká s agentkou, která mu ušila nový kostým. Ve filmu si zahrálo také nádvoří černokosteleckého pivovaru. To se změnilo v nizozemské náměstí plné trhovců.


NPÚ


Dívejte se pořádně

Triky nabitý snímek Iluzionista režiséra Neila Burgera se natáčel na Konopišti. Byl to lovecký zámeček korunního prince. Zaměřte se na scény s knihovnou a nádvořím. V „roli vedlejší“ se ve snímku objevil také Zrcadlový sál ze zámku v Dobříši. Ten představuje interiér vídeňského paláce Hofburg.


NPÚ
NPÚ


Publikováno na: