TOP aktivity v rakouském regionu Zell am See-Kaprun

Kitzsteinhorn Explorer Tour

Nová „Kitzsteinhorn Explorer Tour“ je skvělá expedice pro celou rodinu. Koná se v doprovodu správce Národního parku. Novou lanovkou K-ONNECTION vyjedete z centra městečka Kaprun do výšky 3.029 metrů nad mořem, kde se nachází vyhlídka a návštěvnické centrum „TOP OF SALZBURG/Gletscherwelt 3000“. Účastníci si z ptačí perspektivy prohlédnou Národní park Hohe Tauern a nejvyšší rakouské hory.

Freeride Monday

Každé pondělí, od prosince do dubna, se na hoře Kitzsteinhorn koná „Freeride Monday,“ kdy se návštěvníci ponoří do fascinujícího světa freeridu. Jízdní techniku a bezpečnostní tipy jim předají sami profíci. Zúčastnit se mohou všichni lyžaři a snowboardisté od 13 let.

Zdroj: Zell am See-Kaprun Tourismus

Ski 'n' Brunch

Brzy ráno, ještě než zakokrhá kohout, se účastníci programu Ski'n'Brunch vydají na vrchol. Při tomto jedinečném zážitku patří celá sjezdovka jen jim. Vysoko v horách mohou obdivovat dechberoucí výhled na vycházející slunce. Náš top event "Ski'n'Brunch" umožňuje prožít nezapomenutelný start lyžařského dne, který pak završí gastronomická třešnička na dortu – společný brunch.

Night slope

Když se den na lyžích chýlí ke konci, najdou se ještě tací, co nemají dost. Jakmile se ale v Zell am See rozsvítí umělé osvětlení, nastal čas večerního lyžování. V daných termínech v 18:30 otevírá zdejší night slope své brány. Do 21:00 si můžete užít sjezdy do údolí a neobyčejný výhled na město i jezero Zeller See.

Zábava & akce na funslopes pro celou rodinu

Funslope XXL je jedna z nejdelších funslopes na světě, která se nachází na hoře Schmittenhöhe. Doporučujeme i Eagle Line v ledovcové lyžařské oblasti na hoře Kitzsteinhorn. Maiskogel zase nabízí Maisi Park, kde zábava nabírá nových rozměrů. Rychle děti, přesvědčte své rodiče a vyrazte na příští zimní dovolenou do regionu Zell am See-Kaprun.

Trendy skitouring

Zell am See-Kaprun nabízí spoustu možností začátečníkům i zkušeným alpinistům. Nad městečkem Thumersbach trůní hora „Ronachkopf,“ která je vyhrazena právě pro skitouring a túry na sněžnicích. Výstup je možný po lehké a středně těžké variantě, sjezdovka je upravená. Hosté si také mohou udělat zastávku na horské chatě Enzianhütte, nacházející se pod vrcholkem ve výšce 1.350 metrů. I na hoře Kitzsteinhorn najdete dva značené výstupy, a to s označením "Eiskönigin" a "Eisbrecher". Začátek leží u stanice lanovky Langwied ve výšce 2.000 metrů a vede do 2.450 nebo 2.875 metrů nad mořem.

Zdroj: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH / Kitzsteinhorn

Wellness & SPA v regionu Zell am See-Kaprun

Ke sportovnímu regionu neodmyslitelně patří i klid, odpočinek & regenerace. V Zell am See-Kaprun si v oblasti wellness dávají záležet. TAUERN SPA Zell am See-Kaprun je zdejším centrem odpočinku. Volnočasové centrum v Zell am See, krytý bazén a úžasný Sauna & Wellness Areal umožňují perfektně relaxovat. Kromě toho zde najdete i spoustu skvěle vybavených SPA & wellness hotelů, které nabízí neomezené množství odpočinku a klidu.

Zdroj: TAUERN SPA Zell am See-Kaprun

Centrum města Zell am See

Město Zell am See leží na úpatí hory Schmittenhöhe a na břehu jezera Zeller See, v bezprostřední blízkosti ledovce na hoře Kitzsteinhorn. Nachází se na poloostrově, vytvořeném říčkou Schmittenbach, která se vlévá do jezera. Sjezdovky vedou z hor přímo do města. Zell am See znamená nejen přírodu a bezprostřední blízkost jezera a hor, ale zároveň vyzařuje urbánní atmosféru a užít si v něm můžete nakupování i gastronomické pochoutky. Město má dlouhou historii, o které vypovídají místní staré budovy.

Pro více informací navštivte webovou stránku.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou.

Publikováno na: