Baví vás zimní sporty? Vyrazte přímo na ledovec!

Najdete zde vše                                

Oblast Schnalstal se táhne krásným údolím i podél mohutných ledovců a horských stěn. Některé lesy a pohoří se dokonce nacházejí v přírodním parku Texel Group. Ten má rozlohu neuvěřitelných 30 000 hektarů a patří mezi oblíbenou turistickou destinaci. Je tam nespočet možností, kam vyrazit a co pozorovat. Díky postavení železnice v roce 1972 sem začali jezdit návštěvníci toužících po klidu a horském vzduchu. Schnalstal je také domovem ledového může Ötziho, jehož mumii objevili horolezci v roce 1991. Můžete se na ni jít podívat do Archeologického muzea v Bolzanu.


Peter Santer


Z údolí až k nebesům

Pro lyžaře zkušené i začátečníky je tady ráj. Lyžařský areál na ledovci Schnalstal v Jižním Tyrolsku zahrnuje 42 kilometrů sjezdovek a převýšení je někde až 3000 metrů. Můžete si pomalu začít balit rukavice a bundy, protože sezona tady začíná už v říjnu! Začátečníci najdou zhruba 26 kilometrů lehkých a středně náročných sjezdovek, zatímco zkušení jezdci 16 kilometrů drsnějších tras. O vaše pohodlí se postará kabinová lanovka, pět sedačkových lanovek, čtyři vleky a jedna lanovka. Ty jsou zde hlavně kvůli kratší čekací době. Vedle úžasných sjezdovek jsou zde také trasy pro běžkaře. Nejsou to jenom tak nějaké tratě, ale kvalitně upravené. Pro trénink je využívají i profesionální sportovci. Pro začínající běžce doporučujeme stezku Lazaun, jež je nenáročná a má tři kilometry. To je pro seznámení se se sportem ideální.


Peter Santer


Vyzkoušejte další zimní radovánky

Nejen z lyžování je člověk živ. Naplánujte si také den, kdy vyzkoušíte něco nového. Zregenerujte své svaly a užijte si trochu zábavy na sáňkařské dráze. Svižná jízda na toboganu je ideální rekreační aktivita na sněhu, zejména pro rodiny s dětmi. Také můžete vyrazit na kluziště ve vesnici Panny Marie. Je možné si zde půjčit brusle a vychutnat si piruety pod hvězdnou oblohou. Větší odvážlivci si tady mohou půjčit sněžnice a prozkoumat horské krásy po svých. Začátečníkům doporučujeme vyrazit s instruktorem, který je proškolí a vše vysvětlí.


Martin Rattini


Praktické informace na závěr

Lyžařský areál Schnalstal nabízí mnoho možností skipasů. Vedle klasických denních a vícedenních lístků mají také speciální nabídky. Začátečníci mohou získat levnou zkušební jízdenku na lanovky Glocken a Lazaun. Zejména pro rodiny jsou zde připraveny výhodné skipasy. Pořiďte si kartu Snowkids, která je určena dětem do deseti let pouze za dvě eura za den. Ceny skipasů najdete zde.

Neváhejte a vydejte se na dovolenou do Jižního Tyrolska už nyní!


Publikováno na: