Jedete lyžovat do Schnalstalu v Jižním Tyrolsku? Poradíme, co si rozhodně nesmíte nechat ujít!

Neopakovatelné zážitky, které stojí za to

Lyžařský areál Schnalskamm je jedním z nejlepších lyžařských středisek v Alpách. Lanovka vám výrazně usnadní cestu a vy si tak můžete užít zimních radovánek. K dispozici jsou pro vás vyškolení instruktoři, kteří vás doprovodí na lyžařských túrách v Oetztalských Alpách. Mohou vás vzít tam, kam byste se sami asi těžko odvážili. Až do května jsou otevřeny základny pro turisty horská chata Similaunhütte a horská chata Schöne Aussicht.

Vyzkoušejte také sněžnice! Úspěšný výstup lesem na hřebeny na sněžnicích je pohodový a uvolněný. Na sněžnicích projdete mnoha krásnými místy. Trasy, které vedou údolím, jsou ideální pro začátečníky.  Místní turistická kancelář organizuje prohlídky s průvodcem, to určitě vyzkoušejte.

 Pochutnejte si jako Italové

Jestli se o něco nesmíte ochudit, pak je to určitě ochutnávání místních jídel. Jihotyrolská kuchyně je velmi rozmanitá a zajistí vám gurmánský zážitek. Dobroty vám naservírují v každé místní restauraci, opravdovým zážitkem je ovšem exkluzivní večeře s výhledem na ledovec Schnalstal v hotelu Grawand. Rozhodně vyzkoušejte i jejich sluneční terasu, kde se můžete hezky vyhřívat. K dobrému jídlu patří také dobré víno. Ochutnávky vín jsou zde prakticky na denním pořádku. Alpská vína se vyznačují svou svěží až minerální chutí. Určitě si pár lahví odvezte domů nebo někomu jako dárek.


Alex Filz


Regenerace pro vaše tělo

Po celodenním lyžování si zasloužíte pořádný odpočinek. Využijte široké nabídky hotelů a wellness center, jež vám poskytnou prostor pro lenošení. Vyhledávané jsou lázně Therme Meran. Počátky Merana jako lázeňského města sahají do 19. století. Po návštěvě rakouské císařovny Alžběty v 70. letech 19. století se Merano brzy stalo oblíbeným lázeňským střediskem aristokracie a buržoazie z celé Evropy. V parku o rozloze 50 000 metrů čtverečních, který je součástí termálních lázní, je třináct venkovních bazénů. Je to perfektní možnost relaxace uprostřed přírody. Najdete zde také saunový svět a velkou nabídku klasických lázeňských procedur.

Vyzkoušejte také zážitkový bazén Erlebnisbad Naturns. K dispozici zde máte venkovní bazén, krytý bazén, sauny a restauraci. U krytého bazénu je spousta atrakcí, kde se můžete vyřádit. Po dovádění si zajděte do jedné ze saun. Můžete vybírat z finské, biosauny nebo infrasauně. Tak kterou vyzkoušíte jako první?

Neváhejte a vydejte se na dovolenou do Jižního Tyrolska už nyní!


Publikováno na: