Zimní dovolená plná zážitků? Kde jinde než v Rakousku!

Vychutnejte si zimní dovolenou plnými doušky. Rakouský region Schladming-Dachstein je vhodný jak pro rodinnou dovolenou, tak pro zkušené lyžaře nebo gurmány. Množství různorodých aktivit zaručuje dobrodružství, na které jen tak nezapomenete! 

Království zimních sportů

Schladming-Dachstein je součástí lyžařského svazu Ski amadé. Díky tomu si můžete užívat až 760 kilometrů sjezdovek. Jaká asi může být Ski Yoga se spektakulárními výhledy nebo freeride na ledovci Dachstein? Po celou dobu vás bude doprovázet průvodce, který se v regionu skvěle vyzná.   

Že je cyklistika vhodná jen v teplejší období? Tento mýtus už dávno vyvrátilo kolo fatbike, které umožňuje sjíždět čerstvě zasněžené hory pokryté kyprým prašanem. V regionu Schladming-Dachstein má fatbike pevné postavení a poskytuje úplně jiný prožitek z hor. 

Lyžařská houpačka čtyř vrcholů je skvělým řešením pro nerozhodné. Tvoří ji čtyři propojené hory, díky kterým si můžete vychutnat Rakousko na 123 kilometrech perfektních sjezdovek.

Každý večer probíhá noční lyžování. Poznejte hory z jiné perspektivy a vydejte se vstříc zážitkům za svitu měsíce. 

Sáňkování je jedním z nejoblíbenějších zimních sportů. V Schladming-Dachstein najedete 9 sáňkařských drah. 7 kilometrů dlouhá dráha Hochwurzen je jednou z nejdelších v Alpách.  

Na ledovec Dachstein se díky prosklené kabinkové lanovce dostanete za pouhých deset minut. Můžete se těšit na úžasný výhled a oslňující panoramatické výhledy. Najdete tu „Sky Walk“, ledový palác nebo 100 metrů dlouhý visutý most. 


Österreich Werbung / Peter Burgstaller


Učit děti lyžovat? Kde jinde než v Rakousku! 

Schladming-Dachstein je také místem pro děti. Díky pěti velkým dětským areálům s kouzelnými koberci, kolotoči, iglú a trasami se zvlněným povrchem se děti naučí nejen lyžovat, ale lyžování si i zamilují. S akcemi jako je Junior Weekend Discount, velká rodinná velikonoční akce nebo rodinný bonus, lyžují děti v největším lyžařském ráji v Rakousku za zvýhodněné ceny nebo zdarma.


QParks / Katja Pokorn


Region plný chutí

O neobyčejně chutné posílení se postarají horské chaty. Vychutnejte si pokrmy, které jsou vyrobeny z lokálních surovin. Čeká vás tradiční atmosféra a regionální speciality – od císařského trhance a polévky se sýrovými nočky až po nejrůznější zajímavé místní pokrmy. Všechna jídla jsou připravována tradičním způsobem a servírována s typickou štýrskou pohostinností.


Schladming-Dachstein / Christine Höflehner


8 důvodů, proč se vydat do Schladming-Dachstein

Vydejte se na svou pohádkovou dovolenou už nyní. V Schladming-Dachstein zažijete nezapomenutelné. 

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou.

Publikováno na: