Děsí vás přeplněná lyžařská střediska? Pak máme tip přesně pro vás!

109 kilometrů sjezdovek pro malé i velké

Alpbachtal a Wildschönau. Díky spojení těchto dvou oblastí vznikl jeden z největších komplexů k lyžování v Tyrolsku, které nese název Ski Juwel. Je jedno, jestli stojíte na lyžích poprvé nebo jste ostřílený lyžař. Na místních 109 kilometrech sjezdovek si vybere opravdu každý. Jestli něco tomuto místu opravdu nechybí, tak je to rozmanitost. I když je středisko vyhledávané hlavně rodinami s dětmi, najdete tu i několik perfektně upravených černých sjezdovek s minimem lyžařů.

Když bobová dráha, tak ta alpská Lauser-Sauser: až 42 km/h!

Pokud ještě nemilujete bobové dráhy, tak po zkušenosti s dráhou Lauser-Sauser je milovat začnete. Jmenovitě tuto tyrolskou, a možná až s chorobnou vášní. Horská dráha uprostřed Prahy vám rozhodně nevynahradí pohádkový výhled na zasněženou alpskou krajinu. Dráhu o délce 1,42 km najdete u horní stanice lanovky Wiedersbergerhornbahn. Nejvyšší bod bobové dráhy je 18 m nad terénem. Během jízdy vás mimo jiné čekají dva skoky a dvě 360° zákruty. Abyste si z jízdy odnesli hmatatelnou památku, na dráze je instalovaný fotoaparát, který vás vyblejskne i s vaší rychlostí.

Snowpark Alpbachtal

Pro rodiny je Funslope a Kids Run na vrcholu Wiedersbergerhorn opravdovým hitem. Nevěříte? Však uvidíte… Sedm sněhových děl mění oblast na Wiedersbergerhornu v úžasný sněžný park, kde nechybí 150metrová U-rampa, kickery, slides i 15metrový rollercoaster. Na své si proto přijdou nejen profíci, ale ideální podmínky zde najdou i začátečníci a rodiny s dětmi. Královsky se tady vyblbne jak freestylový lyžař, tak snowboardista či sváteční lyžař, který si chce vyzkoušet malé skoky a překážky. Pokročilejší určitě ocení přítomnost náročnější trasy: Advanced Line.

Sáňkařské dráhy v oblasti Wildschönau

Lanovkou se necháte vyvést nahoru a pak si už jen užíváte sáňkařskou dráhu, která má přes 6 km. A nebudete to žádná nuda. Dráha z Lanerköpflbahn vede kolem alpských chat do Niederau. Budete si připadat jako během honičky ve filmu s Jamesem Bondem.

Dětský svět Juppi Do

Děti a sníh, to není jen koulovačka. V Juppi Do se lyžování pro vaše dítě stane ohromným dobrodružstvím. Zdejší chůvy a animátoři malým lyžařům pomáhají s tréninkem na tematických tratích s hravými překážkami. Malí i větší se do svých prvních zatáček pouštějí v tzv. Zauberwaldu (kouzleném lese). Děti nadchne kouzelný koberec, tj. dopravní pás, který malé lyžaře vyveze na vršek kopce. Ráj pro děti najdete v Reith im Alpbachtal u dolní stanice lanovky Reitherkogelbahn.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou.


Publikováno na: