Proč je prvních 1000 dní pro zdraví vašeho dítěte velmi důležitých

Střeva totiž neslouží jen k trávení, ale zastupují také další funkce. Jejich důležitou součástí je složení našeho mikrobiomu – skupiny bakterií, které zde žijí. A zatímco některé mohou být pro zdraví škodlivé, bez velké části z nich se neobejdeme. Tyto hodné bakterie, neboli probiotické, se do těla dostávají už při porodu, kdy dítě přichází do kontaktu s vaginální mikrobiotou matky. Děti narozené císařským řezem tu výhodu ale nemají. Právě pro ně je Biopron Baby+ obzvlášť vhodný. Díky vitaminu D totiž podporuje imunitní systém i správný vývoj kostí.

Prospěšné látky lze děťátku dodat přednostně skrze mateřské mléko, které obsahuje všechny živiny potřebné pro zdravý vývoj člověka. Ale ani přirozený porod nebo kojení nezaručuje bezproblémový start do života. To, co maminka svému drobečkovi předá, totiž závisí také na jejím zdraví a životním stylu. Navíc je třeba myslet na to, že o zdravou rovnováhu střevní mikrobioty je třeba pečovat. Doplnit je může právě Biopron Baby+ ve formě kapek, které mohou miminka přijímat od narození. Zároveň obsahuje laktobacily a bifidobakterie, které se nachází v mateřském mléku, a je tedy vhodný nejen při podávání antibiotik. 

Prvních 1000 dní života je obdobím obrovského potenciálu, ale i zranitelnosti dítěte. Připravte mu jednoduchý začátek s Biopronem Baby+ a poskytněte mu tak výhodu na celý život.