Seiser Alm v Jižním Tyrolsku – největší pastvina Evropy

Dolomity patří k horským masivům italských Alp a najdete je na severu Apeninského poloostrova. Pro tuto oblast jsou typické dolomitické prvky, ke kterým patří stolový povrch, rozeklané skalní hřebeny, věžovité vrcholy a srázné stěny.


Copyright: IDM Südtirol/Helmuth Rier


Legendární pověst má Seiser Alm mezi snowboardisty a lyžaři

Snowpark Seiser Alm v Jižním Tyrolsku je oficiálně nejlepším italským snowparkem. Na celosvětovém žebříčku zaujímá 3. místo. Díky své nadmořské výšce je Seiser Alm jednou z oblastí s největší jistotou sněhu v Jižním Tyrolsku a každoročně přitahuje každou zimu i špičkové profesionály z celého světa.

Na širokých sjezdovkách Seiser Alm si přijdou na své i lyžaři

Na Seiser Alm v Jižním Tyrolsku lze optimálně skombinovat lyžařskou dovolenou a jedinečný zážitek z krajiny. Začátečníci si mohou lyžování ohmatat, zatímco zkušené lyžaře to táhne na červené a černé sjezdovky. 300 slunečních dní v roce dělá Jižní Tyrolsko jedním z nejoblíbenějších cílů všech, kteří se věnují lyžování.


Copyright: IDM Südtirol/Helmuth Rier


175 kilometrů perfektně upravených sjezdovek

Spolu se střediskem Val Gardena je lyžařská oblast Seiser Alm největším lyžařským areálem v lyžařském kolotoči Dolomiti Superski. Celkem 80 lanovek nabízí bezpečnou přepravu.

Rozmanité ubytování přímo na sjezdovce

Seiser Alm se můžete ubytovat nejen na hotelech, ale také v pohádkových chatách. Čeká vás v nich příjemná atmosféra a úžasná pohostinnost. Podávají se tam tradiční jihotyrolská jídla z vlastních, místních surovin. Knedlíky nebo Herrengröstel, Kaiserschmarren nebo buchty se vyrábějí z vajec, mléka a dalších ingrediencí přímo z okolních farem.

Jak se dostanete do Jižního Tyrolska naleznete ZDE.

Pro více informací o Jižním Tyrolsku klikněte ZDE

Publikováno na: