Jaké jsou mobilní domy? Jednoduché, levné a elegantní – a navíc na ně dostanete hypotéku!

Výhodou mobilních domů není jen cenová dostupnost a rychlost stavby. Mezi jejich přednosti patří i moderní design a nízká energetická náročnost. Dům díky tomu šetří nejen životní prostředí, ale má i celoročně nižší náklady na bydlení. A protože Hypoteční banka nabízí hypotéku i na mobilní domy, jde o jednoduchý způsob, jak se přestěhovat do vlastního.

Plnohodnotné bydlení za zlomek ceny

Pokud jste o mobilních domech ještě nikdy neslyšeli, rozhodně si nepředstavujte žádný karavan ani šnečí ulitu. Mobilní domy jsou plnohodnotné rodinné domky – neobvyklé jsou jen v tom, že se na určený pozemek dovezou již složené. Díky tomu jsou dostupné již za ceny okolo jednoho milionu korun. A právě proto, že jde o dostupné a zároveň plnohodnotné bydlení, se Hypoteční banka rozhodla přijít s hypotékou na mobilní domy.

„Tímto krokem jsme se rozhodli oslovit nový segment zákazníků, a zjednodušit jim cestu za vysněným bydlením. Především mladí lidé, kteří chtějí bydlet ve vlastním, navíc rychle a šetrně k životnímu prostředí i vlastní kapse, tuto možnost bydlení hledají a oceňují,“ vysvětluje Andrea Vokálová, tisková mluvčí Hypoteční banky.

Zelená hypotéka pro ekologické bydlení

Mobilní domy ani zdaleka nejsou jediným trendem, který se Hypoteční banka snaží podporovat. Jako první na trhu totiž nabídla Zelenou hypotéku, unikátní úvěr pro domy s nízkou energetickou spotřebou. A budete překvapeni, jak jednoduché je Zelenou hypotéku získat. Není totiž spojena s žádnými složitými podmínkami nebo administrativou.

Zelená hypotéka jednoduše podporuje všechny, kdo myslí na přírodu a chtějí postavit, rekonstruovat nebo i koupit nemovitost v energetické třídě A nebo B. Tyto energetické třídy jsou již navíc zcela běžné u všech novostaveb. Odměnou pro zájemce je balíček výhod – od slevy na úrokové sazbě, na pojištění nemovitosti i na samotném energetickém štítku a další benefity. Boří tak mýtus, že ekologické bydlení je drahé a administrativně náročné. Technologie jsou dnes dostupnější než kdy dřív, v dlouhodobém měřítku je navíc provoz zelených domů velmi levný. Díky tomu je dnes možné pořídit si bydlení, které je pohodlné a moderní, a přitom šetrné jak vůči životnímu prostředí, tak i vaší peněžence.

Pokud i vy stojíte o šetrné bydlení, ale nevíte, kde začít, stáhněte si zdarma naši elektronickou knihu Úsporný rodinný dům, která vás jednoduše provede stavbou energeticky úsporného domu od volby pozemku, orientace domu i použití zelených technologií vhodných pro vaši domácnost.

Soutěž o milion

Hypoteční banka, jednička na hypotečním trhu, v letošním roce slaví 25 let od schválení své první hypotéky. Pro nové klienty si proto připravila soutěž o 10 x 100 000 korun na vybavení nové domácnosti. Každý měsíc losuje jednoho výherce, který získá poukázku v hodnotě 100 000 korun do obchodního domu IKEA. Soutěž běží ještě do konce roku. Pokud plánujete nákup, rekonstrukci nebo stavbu nového domova, neváhejte využít služeb Hypoteční banky.