Adventní tvoření aneb jak na nejlepší výzdobu

Vánoční dekorace v duchu třpytivých hvězd

Samotná výroba dekorace je pak už maximálně snadná. Připravíme si lékařské špachtle, které naaranžujeme do tvaru hvězdy. Je jen na nás, zda se rozhodneme pro pěticípou nebo šesticípou hvězdičku.

Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby


Následně sáhneme po disperzním lepidle Herkules, kterým ji v místech špiček hvězd přilepíme k sobě a spoje zafixujeme například kancelářskou svorkou, tak, aby byly skutečně pevné a přesné.

Poté můžeme, ale také nemusíme, použít akrylové barvy. Je jen na nás, zda chceme mít hvězdu v původním designu přírodního dřeva nebo ji chceme mít například červenou, černou, bílou či jakoukoli jinou. V tomto případě nabarvíme hvězdu barvou a necháme zaschnout. Barvu ale také můžeme ještě doladit posypáním třpytkami, aby tak získala skutečně sváteční nádech.

A teď už máme téměř hotovo. Následně můžeme hvězdu ještě dozdobit například drobnými hvězdičkami, které na ni nalepíme a k jejímu vrcholu připevníme provázek nebo bavlnku, tak, aby nám šla zavěsit.

Elegantní hvězdy proplétané bavlnkou

Dekorace v designu hvězd ale nezklame ani ty nejnáročnější. Pokud by vám nestačila klasická slepované hvězda, kterou stačí jen dozdobit třpytkami nebo barvou, můžete zkusit tvorbu o poznání náročnější a designovější hvězdy.

Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby

Postup je prakticky totožný. Jediné, co budeme potřebovat navíc je bavlnka, která by měla ladit s barvou vyráběné hvězdičky. Bavlnku stačí jen okolo hvězdy cik-cak omotat a následně na konci zakončit uzlíkem, který se skryje do její spodní části. Vznikne tak propracovaná elegantní hvězda, jejíž střed bude působit téměř háčkovaným dojmem.

Na závěr ji opět můžeme posypat třpytkami a máme hotovo. Hvězdičky ze špachtlí jsou navíc ideálním tipem na zábavné tvoření s dětmi, a navíc náklady na výrobu jsou opravdu minimální.

Více na: www.herkules-lepidlo.cz

Publikováno na: