Originální vlastní ozdoby na adventní věnec i vánoční stromek

Vlastnoruční vánoční ozdobičky

Jak by se vám líbily takové typicky dřevěné vánoční ozdobičky, které nikdo jiný nemá a už vůbec je nikdo nesežene ani v supermarketech nebo na internetu? Například v designu oblíbených a typicky zimních sání? A přesně ty si nyní můžete vyrobit.

Jak? Stačí se vybavit lékařskými špachtlemi, disperzním lepidlem Herkules, silnou barevnou fixou, ideálně zlatou nebo stříbrnou a případně i akrylovými barvami a provázkem a pochopitelně nůžkami nebo řezacím nožem.

Nejprve si nachystáme a nařežeme právě lékařské špachtle, které nám budou tvořit celou konstrukci sáněk. Ideální je použít dvě, které nám vytvoří typické boky sání, včetně jejich zaobleného konce a následně si nařezat další špachtle na nosnou část sání. Vhodné je nařezat tři kusy špachtlí na sedací část a jednu tenčí špachtli na přední příčku sání.

Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby

Poté můžeme vše naaranžovat a začít lepit jejich finální podobu. Bude vhodné lepené části zatížit nebo je k sobě co nejvíce přimáčknout za pomoci svěráku nebo třeba kancelářských sponek. Po zaschnutí lepidla nás čeká už jen finální dolaďovací práce.

Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby

Nejprve na sáňky přilepíme do jejich přední části bavlnku, která nám bude sloužit pro jejich pověšení například na stromek, ale zároveň bude evokovat i jejich popruh, za který se sáňky táhnou.

Na jejich boční strany můžeme ještě dokreslit silnou fixou nejrůznější ornamenty, hvězdičky a prakticky cokoli nás napadne. Pokud chceme mít sáňky více dekorované, je vhodné je po slepení obarvit ještě akrylovou barvou, například červenou, modrou nebo jakoukoli jinou dle vlastního vkusu a nápadu.

Druchema, družstvo pro chemickou výrobu a služby

Pak už je jen zavěsíme nebo třeba umístíme na dveře, adventní věnec nebo za okno a máme hotovo.

Více na: www.herkules-lepidlo.cz

Publikováno na: