Nemáte málo kolagenu? 3 varovné kontrolky

Zjistěte pružnost pokožky

Kolagen spolu s kyselinou hyaluronovou a vitamíny zajišťují pokožce pevnost a pružnost. Její oslabení se pak projeví v místech, kdy je pokožka nejtenčí. Bývá to oblast okolo očí. Zdravá a pevná pleť se dá prsty jemně natáhnout a téměř okamžitě se vrací zpět na místo. Na ochablejší pokožce, které kolagen schází, zůstává viditelný úchop dvěma prsty. Pokožce trvá déle, než se vrátí do původního stavu. Pod očima se také mohou tvořit tmavší prohlubně.


Shutterstock


Jaké máte vrásky?

Ochablé kolagenové vazby poznáte také podle povahy vrásek. Můžete si všimnout, že vám zůstávají i ty, které se dříve objevovaly pouze při zasmání nebo údivu, například na čele nebo v očním okolí. Později se přidávají i jemné vrásky okolo úst. Právě v těchto oblastech chybí kolagen. Tyto vrásky se budou postupem času také prohlubovat.


Shutterstock


Pleť bez hydratace

Na pleti se mohou začít tvořit lokální šupinky. Jde o znak, že pleti chybí vláha. To je zapříčiněno jednak ztrátou kolagenu a zároveň kyselinou hyaluronovou. Pokud jste navíc vstoupila do čtvrté dekády svého života, jde s velkou pravděpodobností o ukazatel, že vaše pleť strádá.


Vyhrajte pomocníky pod stromeček

Pokud jste se našli alespoň v jednom ze tří bodů, doporučujeme užívat hydrolyzovaný kolagen, například v produktu Biotin Collagen. Společnost Vitabalans připravila pro vás jedinečnou soutěž o jejich produkty, které vás nadchnou! Můžete vyhrát přípravky, které vám pomohou na cestě k dokonalosti. To si nemůžete nechat ujít. Celkem v prosinci proběhne pět samostatných soutěží o mnoho krásných cen. Více informací o soutěži naleznete zde.


Vitabalans


Publikováno na: