Cyberpunk 2077 – Keanu Reeves jako Johnny Silverhand

Proti autoritám a korporacím stojí Rockerboys. Původně zpěváci a básníci používající rockovou muziku k probuzení společnosti a boji proti autoritám a korporacím. V roce 2077 už jsou to však i aktivisté, někteří politici, prostě kdokoliv, kdo bojuje za svobodu, vládu práva a zničení korporací. Jedním z nejznámějších Rockerboys je Johnny Silverhand (představovaný Keanu Reevesem). V roce 2077 už je sice dlouho po smrti, ale jeho vědomí se zachovalo a přežilo v implantátu a jeho křížová výprava za zničením Arasaky neskončila. Více v nalezené nahrávce přímo od Johnnyho Silverhanda:

Ahoj, tady Johnny.

Night City je nebezpečné město, nejdřív jsem přišel o ruku a pak i o život. Ty ale v sobě musíš najít odvahu a postavit se všem. Město tě potřebuje, jeho obyvatelé tě potřebují. 10. prosince to nebudeš mít vůbec jednoduché, ale moje digitální já ti se vším pomůže, provede tě tou špínou a ukáže ti, co potřebuješ vědět.

Po vstupu do Night City tě čeká nelehké rozhodnutí. Musíš si zvolit svou kariérní cestu. Možná tě zaujme život nomáda v pustině za branami Night City. Třeba se ti zalíbí žít na ulici v gangu. V každém případě bys měl ale vědět o korporátech. Jsou to lidi bez skrupulí, schopní všeho pro vlastní krátkodobý zisk. Ty se potřebuješ dostat do Arasaky.

Zdroj: Comgad s.r.o.

Arasaka je hodně nebezpečná. Z obyčejné japonské výrobní společnosti, která byla založena na přelomu dvacátého století, se během druhé světové války stal významný vojenský výrobce pro Japonsko. Ekonomickému pádu po prohře Japonska se Arasaka obratně vyhla a postupně ovládla bezpečnostní složky. Po celosvětovém krachu měla lidovou armádu, se kterou se snažila vykuchat konkurenci, což vedlo k čtvrté korporátní válce. Zprvu šlo jen o soupeření mezi Arasakou a Militechem. Vím to, sám jsem vedl jeden tým žoldáků při útoku na Arasaka Tower v Night City. Dopadlo to špatně, umřelo více než půl milionu lidí a centrum Night City bylo zdemolováno výbuchem termonukleárního zařízení.

Je až s podivem, že jsme dovolili, aby Arasaka získala zpět vliv. Ale bohužel je to tak. Teď je to na tobě, abys to zastavil. V kontrarozvědce budeš dělat hrozné věci, ale na vlastní oči uvidíš, co je tenhle korporát zač a co je zač sám majitel Sabura Arasaka. I ve svých 158 letech je stále generálním ředitelem společnosti. Přežil podobným způsobem jako já.

Musím končit. Na viděnou v Night City.

Zdroj: Comgad s.r.o.