James Dyson: Geniální vynálezce změnil svět vysavačů

Nevyčerpatelná studnice nápadů, která se třiasedmdesátiletému vědci rodí v hlavě po celý život, mění svět. Společnost Dyson vyrostla z jednoho muže a jednoho nápadu v celosvětový technologický gigant s více než 3000 patenty za více než 500 vynálezů. Dyson se stal synonymem experta ve vědě a v současnosti technologie ve společnosti neustále zdokonaluje 1700 techniků.

Špičkové technologie ve slušivém kabátě

Poznávacím znamením Dysonových výrobků je, že jim vedle inovátorských řešení vévodí také luxusní design. Značka Dyson má zvučné jméno v oblasti péče o vlasy (díky ní vznikl unikátní vysoušeč Dyson Supersonic, styler Dyson Airwrap s coanda efektem či žehlička na vlasy Dyson Corrale s pružnými měděnými destičkami), čističek vzduchu (letos uvedl na trh novinku Dyson Pure Humidify+Cool, která funguje jako čistička, zvlhčovač a ventilátor v jednom) a dalších přístrojů. Vysavače však nadále zůstávají jednou z vlajkových lodí společnosti.

Neváhal investovat do vlastních laboratoří

„Neúnavný vývoj lepších zařízení je to, co nás pohání. Je to posedlost. To je důvod, proč nic jiného nepracuje tak, jako skutečný Dyson,“ říká vynálezce, který před téměř 18 lety nechal postavit také mikrobiologická zařízení. Tím se společnost Dyson stala jediným výrobcem podlahových technologií s vlastními laboratořemi tohoto druhu na světě. Vědci mohou analyzovat prach a zkoumat nečistoty pocházející z reálného domácího prostředí – a vývojáři získávají relevantní data, na jejichž základě vyvíjejí vysavače do každé domácnosti.

Inteligentní V11 Absolute Extra Pro

Nejnovějším počinem geniálního vynálezce je přístroj V11 Absolute Extra Pro – inteligentní tyčový vysavač bez sáčku i kabelu, který se pyšní řadou skvělých vlastností. Díky digitálně řízenému motoru se 125 tisíci otáčkami za minutu nabízí vyšší sací výkon, než většina klasických vysavačů napájených ze sítě. Dokáže fungovat až 120 minut a pokročilý systém filtrace zachytí 99,97 % nečistot o velikosti 0,3 mikronu, takže vypouští čistější vzduch. Dalo by se říci, že s V11 Absolute Extra Pro již bylo v oblasti vysavačů dosaženo dokonalosti – nechme se ovšem překvapit, čím nás James Dyson zase překvapí.