Tradiční charitativní aukce pivních lahví Pilsner Urquell je již za dveřmi. Zapojit se můžete i vy

Tradičně se přispívá pro dobrou věc

Aukční lahve je charitativní projekt, který pořádá Pilsner Urquel na podporu Centra Paraple již od roku 2012. Každoročně vytvoří některý z předních českých designérů  edici deseti unikátních lahví, které jsou v předvánočním čase vydraženy v internetové aukci. Vybranou částku Centrum využívá na nákup terapeutických a sportovních pomůcek nebo na mzdy osobních asistentů hendikepovaných. Nejdražší lahev je z roku 2018 byla vydražena za 700 tisíc korun a stala se druhou nejdražší pivní lahví na světě.

Plzeňský Prazdroj, a.s.


Spolupráce a solidarita

Designu letošní kolekce se ujal Michal Froněk ze studia Olgoj Chorchoj. Ke spolupráci si přizval proslulou sklárnu Moser a hodinářskou manufakturu Bohematic. Vzájemná spolupráce a solidarita je i mottem letošního ročníku projektu.

To je symbolicky vyjádřeno i unikátním plochým brusem, provedeným mistry brusiči, který umožňuje vzájemné designové propojení  letošních lahví do jednoho celku.  Hodinářští mistři Bohematiku pak vyrobili precizně provedené futuristické chromované zátky se sponou zlacenou 24 karátovým zlatem. Podobně jako plochý brus dělají uzávěry každou lahev jedinečným originálem. Lahve jsou zabaleny do ručně vyrobených obalů z dubového dřeva,  které jsou dílem mistrů bednářů z plzeňského pivovaru. Každá lahev se pyšní tradičním logem a pečetí pivovaru Pilsner Urquell ze 24 karátového zlata. Prvky z ušlechtilého kovu odkazují na první várku zlatého ležáku, kterou v Plzni v roce 1842 z českých surovin uvařil sládek Josef Groll.

Plzeňský Prazdroj, a.s.


Letos poprvé na Mall TV

V tomto roce se charitativní aukce uměleckých pivních lahví koná již podeváté. Odstartuje ve čtvrtek 10. prosince v 9 hodin na webu aukce.mall.tv/pilsner2020. Těšit se můžete i na napínavé finále. Konec dražby je plánován na 16. hodinu, pokud se však těsně před a po skončení 16. hodiny stále přihazuje, s každým dalším příhozem se aukce prodlužuje o tři minuty. Živě ji budete moci sledovat na internetové televizi Mall TV nebo se do ní rovnou zapojit. Vyvolávací cena každé lahve je 1000 korun, minimální příhoz v aukci je 100 korun. Informace o projektu naleznete na aukce.mall.tv/pilsner2020. Přidejte se i vy a pomozte lidem s poškozením míchy s návratem do běžného života.