Mondi Štětí je papírna s dlouhou tradicí a velkou budoucností

Papírenství v 21. století zažívá svou renesanci. Díky snahám o ekologické a šetrné využívání přírodních zdrojů papír v oblíbenosti opět předčí plasty. I díky tomu se s výrobky Mondi Štětí setkáte takřka všude, ať už se jedná o pytle na stavební suroviny, sáčky na potraviny, obaly na granule pro domácí mazlíčky, nákupní tašky nebo balicí papír a dárkové krabice. Výrobky Mondi Štětí putují nejen do českých domácností, ale i do celého světa. Mondi je totiž většinovým exportérem českého papíru a předním výrobcem mezi dalšími závody globální skupiny Mondi - každý den je ve štětském areálu vyprodukováno mezi 1900 - 2000 tun papíru a  buničiny.


Mondi Štětí


Mondi od svého založení ušlo dlouhou cestu a v posledním desetiletí realizovalo velké investiční projekty do modernizace závodu s cílem snížení nepříznivých dopadů výrobního procesu na okolní životní prostředí. Důraz papírna klade zejména na využívané přírodní zdroje - vodu, kterou Mondi Štětí pro výrobu papíru čerpá z Labe, vrací zpět ještě čistší, než byla před odebráním. Papírna je soběstačnou v tepelné a elektrické energii – nejenže ji sama vyrábí ze zbytků nezpracovaného dřeva, ale zásobuje i samotné město. K odpovědnému chování se snaží vést i občany regionu a každý rok uděluje finanční podporu organizacím a projektům v programech Patriot a Environmentální výzva.


Mondi Štětí


V regionu Podřipska je Mondi Štětí opravdovou legendou, která se může pochlubit bohatou historií a zároveň má před sebou velkou budoucnost. Je totiž skutečně moderním podnikem, který netvoří jen papírenské stroje a výrobní provozy, ale zejména lidé. O zaměstnance Mondi Štětí svědomitě pečuje atraktivními benefity pro celou rodinu i rozvojovými programy, které zajišťují, že papírenské řemeslo ve Štětí se bude i nadále rozvíjet a zdokonalovat.