Papírenská legenda v srdci Čech. V Mondi Štětí se vyrábí papír už 70 let

Papírenství v 21. století zažívá svou renesanci. Díky snahám o ekologické a šetrné využívání přírodních zdrojů papír v oblíbenosti opět předčí plasty. I díky tomu se s výrobky Mondi Štětí setkáte takřka všude, ať už se jedná o pytle na stavební suroviny, sáčky na potraviny, obaly na granule pro domácí mazlíčky, nákupní tašky nebo balicí papír a dárkové krabice. Výrobky Mondi Štětí putují nejen do českých domácností, ale i do celého světa. Mondi je totiž většinovým exportérem českého papíru a předním výrobcem mezi dalšími závody globální skupiny Mondi - každý den je ve štětském areálu vyprodukováno přes 1 900 tun finálních produktů a buničiny.


Mondi Štětí


Papírna klade důraz na ekologické a odpovědné chování a podporuje v něm i své okolí. Každoročně proto poskytuje finanční podporu v dotačním programu Patriot veřejně prospěšným organizacím a obcím v blízkém regionu. Za dobu své existence program Patriot podpořil žadatele desítkami milionů korun a díky této podpoře byly realizovány stovky sociálních, environmentálních, volnočasových či vzdělávacích projektů.


Mondi Štětí


Mondi Štětí jako pravý „patriot regionu“ nezapomíná ani na své zaměstnance, kterým v programu umožňuje zažádat o podporu pro jimi navržený veřejně prospěšný projekt zaměřený na blízkou komunitu, v němž se sami angažují. I díky tomu jsou zaměstnanci Mondi Štětí hrdými srdcaři a papíráky na celý život!


Mondi Štětí