Papírenská legenda v srdci Čech. V Mondi Štětí se vyrábí papír už 70 let

Papírenství v 21. století zažívá svou renesanci. Díky snahám o ekologické a šetrné využívání přírodních zdrojů papír v oblíbenosti opět předčí plasty. I díky tomu se s výrobky Mondi Štětí setkáte takřka všude, ať už se jedná o pytle na stavební suroviny, sáčky na potraviny, obaly na granule pro domácí mazlíčky, nákupní tašky nebo balicí papír a dárkové krabice. Výrobky Mondi Štětí putují nejen do českých domácností, ale i do celého světa. Mondi je totiž většinovým exportérem českého papíru a předním výrobcem mezi dalšími závody globální skupiny Mondi - každý den je ve štětském areálu vyprodukováno přes 1900 tun papíru a  buničiny.


Mondi Štětí


Papírna ve Štětí za sebou má bohatou historii, ale ještě zářnější budoucnost. Svědomitě se totiž stará o zaměstnance a klade důraz na jejich vzdělávání a profesní růst. Protože papírenství je nejen oborem současnosti, ale zejména budoucnosti, zaměřuje se stejnou měrou i na předávání znalostí mladým generacím.


Mondi Štětí


Dlouhodobě podporuje studenty a absolventy SŠ a VOŠ obalové techniky ve Štětí získáváním cenných zkušeností na praxích přímo v závodě. Mondi Štětí také podpořilo znovuotevření oboru Obalová technika a podílí se na výuce budoucích specialistů. Podpoře studentů a absolventů středních a vysokých škol se dále věnuje v programu Study(for)Life. V něm si účastníci z řad mladých technických talentů vyzkouší, co vše výroba papíru obnáší a stanou se profesionály, díky nimž bude papírenské řemeslo chloubou nejen Štětí, ale i celého Česka.