Nejdůležitější vitamín pro děti? Déčko podpoří zdravý vývoj kostí i imunitu

Zatímco kojencům lékaři předepisují vitamín D v podobě kapek, nelze na něj zapomenout ani po zbytek dětství. Déčko totiž podporuje získávání a vstřebávání vápníku a fosforu z konzumované potraviny. Dále podporuje růst dítěte a fungování svalů. Dítě by mělo každý den přijmout 400 až 600 IU vitamínu D v závislosti na věku. Každodenní dávkování předchází řadě nežádoucích neduhů jako je křivice. Ta se projevuje měkkými a slabými kostmi, které mají tendenci se lámat. Dítě pak trpí na zlomeniny končetin více než jeho vrstevníci. Nedostatek vitamínu D vyvolává také ztuhlost svalů, zpomaluje růst a narušuje zubní sklovinu. Nemůžeme opomenout ani jeho další funkci, a to aktivaci imunity.

Přirozené zdroje vitamínu D

Jedním z největších zdrojů vitamínu D je sluneční záření, ze kterého je možné získat až 80 % denní dávky. V zimním období to je však nedostupné „zboží“. Zaměřte se na potravinové zdroje zázračného vitamínu. Nejvíce „déčka“ obsahují ryby a zejména tresčí játra nebo rybí olej. Přičemž rybí maso by se mělo jíst alespoň dvakrát týdně. Vysoké množství najdete také ve vaječných žloutcích, houbách, mléčných výrobcích nebo droždí. Ovšem málokteré dítě si dá rybu nebo játra s chutí.

Ideální varianta pro ty nejmenší

Řešením jsou proto vitamínové doplňky, které jsou pro vaše děti lákavé. Můžou to být například žvýkací tablety D-max Kids s hruškovou příchutí, které obsahují 400 IU vitamínu D. Dítě tabletu rozžvýká nebo vycucá a přitom do sebe dostane doporučované množství déčkové bomby.

Legal line: D-max je doplněk stravy. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/nezapominejte-na-vitamin-d-ktery-podporuje-imunitu/


Publikováno na: