Dá se zbavit jizev? Známe šetrný způsob, o kterém jste možná nevěděli

„Mám pocit, že když se mnou lidé mluví, tak se mi nedívají do očí, ale zírají mi na čelo, na ten ošklivý zarudlý šrám pod ofinou. Je nějaká šance, že jizva časem zmizí?“ Veronika L. z Jindřichova Hradce se se svým trápením obrátila na odbornou poradnu největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz. Tam se jí lékárnice PharmDr Kamila Horníčková nejdřív zeptala, jestli to je jizva čerstvá, nebo už staršího data. Protože s novou jizvou je to jednodušší: „Je důležité brzy po uzavření rány nebo vyndání stehů pravidelně alespoň třikrát denně masírovat tzv. tlakovou masáží. Stačí kvalitní měsíčková mast nebo šípkový olej, nebo rovnou specializované přípravky vyvinuté dermatology. Se starší jizvou je to hodně o trpělivosti,“ doporučila. Moderní zmizík

Jizva totiž kupodivu vzniká hojením, kdy se rána na kůži zaceluje novou vrstvou tkáně. Ta ale nevypadá jako ta původní. Nikdy úplně nezmizí a je jedno, jestli jizva vznikla po úrazu, operaci, nebo kožním onemocnění. Prostě ji na těle pořád vidíte, zvlášť když se zrovna nepovede. Ale moderní přípravky vyvinuté dermatology si přece jenom umí líp s jizvou poradit. Například krém na jizvy Scar Esthetique, vyvinutý a vyrobený v USA.


Unikátní směs 23 účinných látek 

V jedné tubě Scar Esthetique je bohatá a unikátní směs ingrediencí, které postupně jizvu zahladí a zjemní. Spojuje celkem 23 látek osvědčených v procesu hojení - silikonovému oleji zdatně sekundují  výtažky z cibule, důležitou roli má kyselina hyaluronová a směs doplňují ještě polypeptidy a antioxidanty. Prostě vše, co potřebuje jizva k tomu, aby rychle vyzrála, vybledla, přestala svědit a zůstala v úrovni okolní kůže. 


Jizva po spálenině před péčí. Foto NextForce


Krém Scar Esthetique se dobře vstřebává hluboko do horní vrstvy kůže, kde přímo ovlivňuje poškozenou tkáň a podporou růstu nových buněk zlepšuje vzhled jizev. Urychluje hojení čerstvých jizev po chirurgických zákrocích, traumatech či popáleninách i čerstvých strií, starší jizvy změkčí a viditelně zlepší jejich vzhled, stejně tak vylepší keloidní a hypertrofické jizvy. Také zesvětlí pokožku a uleví od svědění, zarudnutí a otoků


Ke zlepšení vzhledu jizvy ale vede také pravidelná péče a promazávání

Platí, že čím dříve začnete s aplikací krému, tím lépe dojde k výraznému zlepšení jizvy. Krém se příjemný, lehce se do kůže vmasíruje, nezamastí oblečení. A nese si ještě jeden benefit, který ocení hlavně naše kapsa: podle velikosti jizvy si pořídíte balení krému - Scar Esthetique  60 ml je vhodný pro ošetření větších jizev, nebo pro déletrvající péči. Pro jizvy menších velikostí (1-5 cm) je možné zvolit 10gramové balení, na malou jizvičku vám vystačí tubička s pouhými čtyřmi gramy.

Na Lékárna.cz se můžete poradit s odborníky z online poradny i vy! Otázku pošlete mailem, nebo ji položte na chatu. Poradna funguje ve všední dny i o víkendu.