Chci prsa plná D. Jakou vybrat velikost?

Chci prsa plná D, jakou vybrat velikost? 

“Přibližně 150 ml udělá jednu velikost. K dosažení plného dekoltu hraje několik aspektů - velikost implantátu a jeho profil. Čím větší implantát a vyšší profil, tím plnější dekolt. Dále také implantáty uložené pod prsním svalem tlačí sval v jeho horní části. Dekolt nebude tak výrazný jako při umístění nad sval. Roli hraje i pokles prsů. U pokleslejších prsů implantát tolik nevyplní horní část, jako je tomu u pevných prsů,” vysvětluje MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg z Perfect Clinic

A jak poznáte maximální objem, který je u vás možné vložit? "Lze to poměrně dobře odhadnout speciálním měřením. Zkušený chirurg ale dokáže už i bez měření přibližně určit velikost implantátu, který bude pacientce vyhovovat. K tomu lze i při operaci použít sizery, které se do prsu vloží a chirurg tak přímo vidí výsledek. Když je spokojený, vymění pak sizer za implantát, který už v prsu zůstane,” doplňuje MUDr. Kufa


Přehled velikostí dle vybraného objemu prsních implantátů. (zdroj: shutterstock.com)


Více o velikostech prsních implantátů >> 

Kulaté implantáty vs anatomické 

Typy prsních implantátů: 

kulaté - napodobují prsa dospívající ženy, vyplňují horní část dekoltu, vytváří push-up efekt 

anatomické - kopírují přirozenou siluetu dospělé ženy, tvoří přirozený efekt, ideální volba pro povislejší prsa, vhodné pro plnoštíhlejší ženy 


Rozdíl tvaru prsů při vložení kulatého implantátu a anatomického (zdroj: shutterstock.com)Prsní implantát kulatý (vlevo) a anatomický (vpravo) (zdroj: polytechimplantaty.cz)


Firma Polytech nabízí speciální tvar Replicon® - tedy kapku. Mají kulatou bázi (část implantátu, která “leží” na hrudníku) a anatomickou projekci. Zaručují přirozený tvar prsu a zároveň mírný push-up efekt. 


V rámci implantátů Polytech si můžete vybrat 3 tvary - kulatý, kapkovitý a anatomický prsní implantát (zdroj: polytechimplantaty.cz)


Tvar prsního implantátu vybírám podle přání pacientky, jednak podle tvaru prsu. U pokleslejších prsů je výhodnější použít anatomické implantáty, které prsy více nadzvednou než implantáty kulaté,” ujasňuje chirurg. 


Sportujete? Vyberte si odlehčené prsní implantáty 

Pokud se aktivně věnujete sportu, pak pro vás budou vhodné odlehčené prsní implantáty B-Lite®, které vám zaručí plný dekolt a menší zátěž. Jsou až o 30 % lehčí.  

Výhody odlehčených implantátů B-Lite® 

- velikost 615 ml váží jen 430 g (běžný implantát váží 615 g) 

- odlehčení minimalizuje pokles prsou 

- plný dekolt bez bolesti zad 

- přirozená prsa na pohled i dotek 

- menší tlak na prsní tkáň - tedy nižší riziko pooperačních komplikací 

- gel zaručuje, že se implantát nevlní 

- nižší pooperační bolesti a rychlejší rekonvalescence 

- vylepšená průkaznost implantátu B-Lite® na mamografu a sonografu 

“B-Lite® jsou zejména vhodné pro pacientky, které požadují větší implantáty a také u těch, kdy je nutné při vložení implantátů současně udělat i modelaci prsů” vysvětluje MUDr. Kufa. 


 

 


Publikováno na: