Kdy prsa po operaci neklesnou? Výběr implantátu a povrchu

Co je příčinou poklesu prsou?

● úbytek žlázové a tukové tkáně (kojení, hubnutí, stárnutí)

● gravitace

● hormonální změny

● ochabování pokožky

● nesprávná volba prsního implantátu

● hladký povrch implantátu

“Pokles prsu ovlivňuje nejvíce samotný implantát. Čím větší, tím je těžší. B-Lite® jsou o 30 % lehčí než běžné implantáty, proto, co se týče poklesu prsů po operaci, mají velkou výhodu právě v jejich hmotnosti. Při vložení implantátů nad sval dochází k rychlejšímu poklesu prsů, než při vložení pod sval. Není ale řečeno, že vždy je vhodné umístění nad svalem. Když je prs pokleslejší a žláza větší, může prsní žláza sklouznout po implantátu, který je umístěný pod svalem a prs nebude mít hezký tvar,” vysvětluje MUDr. Roman Kufa, plastický chirurg z Perfect Clinic.

Mám i já pokleslá prsa?

“To, zda je nutná i modelace, vám spolehlivě řekne plastický chirurg. U menších poklesů prsů je možné správnou volbou anatomického implantátu a umístěním implantátu způsobem dual plane (uvolníme prsní sval od spodiny i od prsní žlázy), vytvarovat pěkné prsy i bez modelace. U větších poklesů je už nutná modelace.

Implantáty B-Lite® jsou až o 30 % lehčí

Popis: B-Lite® kulatý a anatomický prsní implantát. Díky pestré škále tvarů a povrchů se najde vhodný implantát pro každý typ postavy. (zdroj: polytechimplantaty.cz)

Výhody odlehčených implantátů B-Lite®:

- nižší hmotnost = minimální pokles prsou

- speciální gel = implantáty se nevlní

- menší pooperační bolestivost a rychlejší rekonvalescence

- zvětšení bez bolesti zad

- implantát o objemu 615 ml váží 430 g (běžný 615 g)

- přirozenost

- nižší riziko pooperačních komplikací

- lepší čitelnost na sonu a mamografu

“B-Lite® implantáty jsou vhodnou volbou u povislejších prsou a při modelaci. Zároveň mají menší výskyt vrásnění povrchu implantátu,” upřesňuje MUDr. Roman Kufa.

Speciální polyuretanový povrch Microthane®

Firma Polytech nabízí implantáty s povrchovou úpravou Microthane®. Tento mikropolyuretanový povrch je na trhu více než 50 let. Umožňuje rychlejší vrůstání okolních tkání a minimalizuje vznik kapsulárních kontraktur a riziko přetočení. Pomocí povrchu Microthane® je možné zajistit ideální tvar prsou na dlouhou dobu. Je vhodný pro aktivních ženy (běh, fitness atd.). V kombinaci s odlehčeným implantátem B-Lite® je zárukou plného a pevného dekoltu na dlouhý čas.

Doživotní záruka na přetočení a kapsulaci >>


Prsní implantáty B-Lite® v povrchové úpravě Microthane®. Zaručují pevný a stabilní tvar prsů na dlouhý čas. (zdroj: polytechimplantaty.cz)


Publikováno na: