Jak na vysušenou pleť? Jednoduchý trik vás možná překvapí

Kolagen je nejrozšířenější druh proteinu v lidském těle. Je nezbytný pro správné fungování našich buněk, orgánů, svalů a tkání. V lidském těle se vyskytuje mnoho různých typů kolagenu. Drtivá většina z nich je tvořena tzv. kolagenem typu I., který najdeme především v kostech a kůži. Nedostatek kolagenu se projeví především teď v zimě, a to nejen na naší pokožce, ale i na stavu vlasů a nehtů. A jak nám kolagen může pomoci?

1.  Zajistí hydrataci vysušené pleti


V zimě se často potýkáme se suchou pokožkou a popraskanými rty, pokožka hůře regeneruje a působí nezdravě. Na základě toho se mohou objevit různé vyrážky nebo ekzémy. Proto nastává vhodná doba pro doplnění kolagenu, ideálně v kombinaci s kyselinou hyaluronovou. Pleť se během krátké doby zregeneruje, vypne, a díky dostatečné hydrataci bude působit zdravějším dojmem. Užívání doplňků stravy ale musí jít ruku v ruce s dostatečným pitným režimem.


2.  Výživa pro vlasy a nehty


Častým důsledkem vlivu chladného počasí bývají lupy a suché vlasy s lámajícími konečky. Kolagen příznivě působí na vlasové folikuly v pokožce hlavy a jeho pravidelným užíváním se vlasům vrátí lesk a rychleji porostou. Zlepšení pocítíte také na stavu svých nehtů, které se zpevní.

3.  Regenerace pohybového aparátu


Milovníci zimních sportů jistě potvrdí, že po svých aktivitách často pociťují bolest svalů nebo kloubů. Kolagen snadno dokáže s těmito neduhy bojovat. Přispívá k rychlejší regeneraci a pomůže při přetížení svalů nebo hojení různých poranění pohybového aparátu.

Kolagen drink Collavio pro krásu i pro zdraví


Novinka na českém trhu Collavio obsahuje bioaktivní mořský kolagen, který se snadno vstřebává a lidské tělo jej snadno transportuje tam, kde je to zapotřebí. Součástí beauty drinku je také kyselina hyaluronová, vitamín C a zinek. Všechny tři složky podporují produkci kolagenu a výrazně přispívají k výživě a omlazení pleti, vlasů, nehtů a pohybového aparátu.