Nedostatek energie může mít překvapivého viníka

Bez něj to prostě nejde

Je to jeden z nejdůležitějších minerálů, bez kterého nemůžeme fungovat. Pokud ho máme málo, tak to poznáme velice brzy na padající hlavě únavou a podrážděnosti. Získáváme z něj energii a neobejdou se bez něj žádné procesy, které jsou s energií spojené (funkce svalů, činnost nervové soustavy, psychika). Problém nastává ve chvíli, kdy jsme dlouhodobě vystavováni stresovým situacím a nedoplňujeme hořčík neboli magnezium. Možná jste si třeba někdy po náročné schůzce se šéfem všimli, že vám cuká oko, tak to je přesně ono. Hořčík sice přijímáme z potravy, ale právě to, že jsme denně vystavováni náročným situacím, jeho zásoby dost ztenčuje.


Přetěžujete se? Zpozorněte!

Od dětí až po seniory se můžeme setkat s nedostatkem hořčíku a jeho následky. Mezi ty nejvíce ohrožené skupiny patří lidé, kteří jsou pracovně velmi vytížení a jsou často ve velkém stresu. Dále jsou to velmi aktivní lidé, sportovci, u nichž se nedostatek může projevovat ze začátku jako svalová křeč, studenti, senioři a také ti, kteří si rádi dají skleničku něčeho ostřejšího. Alkohol totiž způsobuje odplavování hořčíku.


Nebojte se doplňků stravy

Zařaďte do svého jídelníčku hodně zeleniny, ovoce, ořechů, hnědou rýži a ořechy. Jestliže máte pocit, že jíte správně, ale pořád vykazujete známky nedostatku minerálu, nasaďte doplňky stravy. Ideální jsou takové, kde je hořčík v kombinaci s vitamínem B6. Oba si perfektně rozumí a jeden nemůže být bez druhého. Béčko pomáhá udržovat hladinu hořčíku a směřuje ho do míst, kde je nejvíce potřeba. Společně přispějí ke snížení únavy, ke správné funkci psychiky, nervového systémů a svalů. Zajděte do lékárny, kde vám poradí ten pravý přípravek pro vás.

Pokud chcete doplnit hořčík a zdarma vyhrát sportovní hodinky Polar, přihlaste se do soutěže od společnosti Vitabalans.


Publikováno na: