Podle řady studií trpí mnoho sportovců nedostatkem hořčíku. Ale nejsou to jen oni

Ženy by podle doporučeného denního příjmu měli konzumovat 320 až 360 mg hořčíku, u mužů se jedná o hodnoty 400 až 420 mg*. Osoby vykonávající fyzicky náročné povolání a sportovci by však svůj denní příjem měli navýšit o 10 až 20 %.

Při sportovních aktivitách totiž dochází k vyšší spotřebě magnesia, které dodává energii všem buňkám v těle. Proto tento zázračný minerál dodává nejen potřebnou sílu k výkonu, ale podporuje i správnou funkci svalů a jejich následnou regeneraci. Hořčík také hraje roli v aktivním transportu iontů vápníku a draslíku přes buněčné membrány, což je proces důležitý pro vedení nervových impulsů, kontrakci svalů a normální srdeční rytmus.

I přesto ale podle řady studií trpí většina sportovců nedostatkem hořčíku**. Částečně je to dáno i tím, že si ho lidské tělo nedokáže samo vyrobit. Proto jsme odkázáni na konzumaci rostlinné a živočišné stravy, která tento minerál obsahuje. Nejvyšší hodnoty najdeme ve špenátu, ořechových plodech - zejména kešu, ale i v celozrnných výrobcích či luštěninách.

Bohužel ale ani strava není všespásná, a proto je potřeba hledat zdroje i jinde. Řešením jsou vitamínové doplňky jako je Magnex CITRATE + vitamín B6 určený sportovcům (amatérům i profesionálům) a fyzicky aktivním lidem. Doporučená denní dávka dvou tablet obsahuje 375 mg magnézia citrátu (hořčík) a navíc i 3 mg vitamínu B6.

Nyní můžete se společností Vitabalans soutěžit o sportovní hodinky Polar Unite a produkty Magnex Citrate + B6. Ostatní výherci se můžou těšit na další menší ceny. Soutěž probíhá od 1.3. 2021 do 4.4.2021 ZDE.


* https://ods.od.nih.gov/factsheets/Magnesium-HealthProfessional/#h2

**https://journals.lww.com/acsm-csmr/Fulltext/2015/07000/Magnesium_and_the_Athlete.8.aspx

https://www.bezpecnostpotravin.cz/fakta-o-horciku.aspx

Publikováno na: