Běháte? Dávejte si pozor, jakou zvolíte obuv

Rozdílné požadavky na dámské modely běžeckých bot

Dámské boty by měly být užší v části paty a ve špičce. Dále musí poskytovat více podpory na vnitřní straně a brát ohledy na tlak paty, vedení prstů a optimální přechod z došlapové do odrazové fáze.

V současné době nabízejí téměř všichni výrobci speciální dámské modely běžeckých bot, které jsou vyráběny s ohledem na různé anatomické odlišnosti. Podešev těchto bot je v části paty vyšší tak, aby došlo k posunu těžiště směrem dopředu. To umožní optimální přechod z došlapové do odrazové fáze. Vzhledem k nižší hmotnosti žen, a tedy i menší nutnosti tlumení došlapu, jsou dámské modely také lehčí.

V INTERSPORTU vám pomocí speciálního skeneru nohy přesně změříme

Kromě měření jsme schopni odhalit i případné vady chodidel, jako jsou snížená klenba chodidla, plochá noha, příčně plochá noha či vyklenutá noha. Ve vybraných prodejnách můžete podstoupit tzv. dynamickou analýzu došlapu, díky které vám naši prodejci doporučí tu nejvhodnější obuv. V zásadě se tedy nemusíte o nic starat!

Společně se běhá lépe!

Člověk má někdy pevné předsevzetí a přesto najednou chybí chuť a motivace. To zná snad opravdu každý. Abyste se neustále nedostávali do takových situací, je potřeba se domluvit s jinými běžci a trénovat společně. Co třeba s vaší drahou polovičkou? Uvidíte, jak vám pocit, že ten druhý čeká, nedovolí „vykašlat“ se na trénink.

Vybavení nejen pro běžce naleznete na intersport.cz.