3 tipy, jak si vybrat skvělé boty

Promyslete účel

Chcete je nosit každý den do práce, na hory nebo jenom občas? To vše si promyslete, než sáhnete po peněžence. Musíte mít jasnou představu o tom, co vlastně potřebujete. Tak se vyhnete unáhleným nákupům. Když tohle podceníte, zbytečně utratíte nebo to odnesete puchýři. Cena bot neurčuje, jak skutečně dobré jsou.

Vyberte si správnou velikost

Hlavně v dnešní době objednáváte asi přes internet. Proto se vyplatí dávat pozor na velikosti. Každý prodejce má totiž jinou tabulku velikostí. Postavte se na dva papíry a nohy obkreslete. Oba nákresy následně změřte od palce až po konec paty. Připočítejte 5–10 mm a máte výslednou délku stélky, kterou potřebujete právě vy.

Prsty musí mít prostor

Už se dost upouští od špičatých bot, naopak jsou častěji k dostání boty, které více kopírují přirozený tvar chodidla. Prsty potřebují prostor, jinak se začnou deformovat. Boty by vás neměly nijak omezovat v pohybu, neměli byste je vlastně vůbec cítit.

E-shop, který ví, jak vás obout

Rock Spring provozuje e-shop s obuví, která vám bude rozhodně sedět. Najdete tam nejrůznější modely, jak kožené městské boty, tak i sportovní barefooty na volný čas. Vybere si opravdu každý. Kdybyste si náhodou nebyli jistí, tak jejich zákaznická linka má výborné hodnocení. Určitě vám poradí a vy nebudete litovat, že jste se do výběru kvalitních zdravých bot pustili.

Více se dozvíte na stránkách www.rockspring.cz.