Na odlehlém ostrově ve Švédsku se našla utopená 14letá dívka

Severský thriller Smrtelný hřích se vám vryje pod kůži

Kromě četných bodných ran v hrudníku lze na hrdle vidět dva řezy znázorňující kříž. Zatímco dívčina smrt je vyhodnocena jako sebevražda, kriminální komisařka Sanna Berlingová spolu s novou kolegyní Eir Pedersenovou zahajují vyšetřování vraždy majitelky antikvariátu. Sanně ovšem neunikne děsivá spojitost mezi posledním případem a mrtvou dívkou. Zároveň s řešením případu se Sanna potýká se svou minulostí, žije v garáži a je patrně jediná, kdo dokáže spolupracovat se svéráznou Eir, která si před nikým nebere servítky.

V příběhu thrilleru Smrtelný hřích od Marie Grundové brzy vyjde najevo, že tyto události jsou jen počátkem řady dalších bestiálních vražd. A tak začíná boj s časem. Boj, který zároveň bude mnohem osobnější, než by si Sanna vůbec dokázala představit.

Oceněný debut

Thriller Smrtelný hřích je slibným debutem začínající autorky. Švédská akademie spisovatelů krimi dokonce knihu ocenila jako Debut roku 2020. Smrtelný hřích byl zároveň nominován na cenu CrimeTime v kategorii nejlepší kriminální debut roku 2020. A čím si to román zasloužil? Mimo jiné tím, že v příběhu vystupují silné a uvěřitelné postavy dvou vyšetřovatelek s mnohoznačnou minulostí. Román seženete přímo na webu nakladatele. Více zde.


„Maria Grundová debutuje čtivým románem s nevšední hlavní hrdinkou, která nepostrádá intuici a nepřestává pátrat, dokud se neodhalí nečekaná pravda.“

– Sundsvalls tidning


„Ohromující debut.“

– Uppsala Nya Tidning


„Ti, kteří vyhledávají drsné kriminálky plné krve, spousty vražd a dalších hrůz, si bezpochyby přijdou na své.“

– Ölandsbladet