Když Microsoft myslí na ty méně náročné. Laptopy Surface jsou dostupné, a přesto výkonné

Není Surface jako Surface

Pojďme si nejprve udělat malý přehled toho, která zařízení vlastně řada Surface zahrnuje. Klasické notebooky reprezentuje Surface Laptop následované výkonnějším modelem Surface Book s pevnou odnímatelnou klávesnicí. Na straně druhé se nachází tablety Surface Go a Surface Pro, které lze doplit o lehkou magnetickou klávesnici. Většina modelů pak podporuje i dotykové pero Surface k črtání či tvorbu poznámek přímo na obrazovce a také přihlašování Windows Hello pomocí obličeje či dotyku prstu, které je podstatně bezpečnější než tradiční hesla nebo PIN.

Zvládne školu i zábavu

S váhou pouhých 1,1 kg a úhlopříčkou dotykové obrazovky 12,4“ je Surface Laptop Go ideální k tomu, abyste ho ráno zaklapli, dali do batohu a vyrazili do školy a odpoledne se s ním uvelebili na oblíbeném místě a mrkli na novinky na internetu, podívali se na film nebo zavolali přátelům prostřednictvím videohovoru.

Vysoký výkon bez kompromisů

Výkonnějšími procesory a větším úložištěm disponuje Surface Laptop 3 ve verzi buď s 13“ nebo 15“ dotykovou obrazovkou. Přesto je jen o pár deka těžší. Umožňuje práci jak s klasickou kombinací klávesnice a myši, tak i s dotykovým perem Surface, s nímž můžete na obrazovce zacházet jako s tužkou na papíru – psát, škrtat, kroužkovat i gumovat!

Šikovný domácí pracant i společník

Surface Go 2 je především pohotovým společníkem pro každý den, který po připojení klávesnice a vyklopení integrovaného stojánku v obrazovce proměníte v případě potřeby v plnohodnotný notebook. S výdrží baterie až 10 hodin s ním zvládnete s ním vyřídíte nejen všechny každodenní úkoly, ale projedete webové stránky nebo si pustíte oblíbenou zábavu. A dotyková obrazovka s podporou pera Surface spolehlivě bude bavit i ty nejmenší.

Výkonný univerzál

Surface Pro 7 nejvíce zaujme svou všestranností. 12,3“ dotyková obrazovka s automatickým přizpůsobováním světelným podmínkám je vhodná i pro intenzivnější práci. Početné porty umožňují připojení periferií, například více displejů, a další možnosti nabízí zvlášť prodávaná dokovací stanice. Zkrátka nezáleží na tom, kde jste a co děláte, Surface Pro 7 je vždy připravený se změnit z notebooku na tablet nebo přenosné studio.