Proč vás menopauza nemusí položit na záda

Kdy to přijde?

Pokles ženských hormonů estrogenu a progesteronu přichází postupně a ovlivňuje to řada okolností – především genetika a životní styl. Genetiku neovlivníte, ale životní styl ano. A na ten se musíte zaměřit, pokud chcete, aby projevy menopauzy nepřišly najednou. Toto období v životě ženy je náročné a může výrazně ovlivnit kvalitu života. U každé může přijít toto období různě. Nejlepší je zjistit, kdy vaše příbuzné prodělávaly tuto změnu. Je pravděpodobné, že i vás to potká v podobném věku.

Na co se připravit

Změny přijdou hlavně na fyzické rovině, ale ty se samozřejmě dotknou i té psychické. Nejčastěji menopauzu provází pocení, návaly horka a zimy, rozrušenost, nervozita, nestabilní nálada, bušení srdce, zhoršení pleti a tloustnutí. Často se ženy také setkávají se zhoršenou kvalitou spánku.

Má to řešení?

Máte dvě možnosti. Tou první je klasická hormonální léčba, kterou vám sestaví váš lékař. Ovšem tato cesta nemusí každému vyhovovat. Co ale můžete vyzkoušet sama, jsou přípravky na přírodní bázi. Aby byl přípravek účinný, musí obsahovat správné vitamíny v potřebném množství. Měl by mít vitamíny D3, B6, B12, C, E, zinek a extrakty z bylinek. Můžete vyzkoušet přírodní český produkt FEMINUS, který vám výrazně usnadní menopauzy a zmírňuje její příznaky.

FEMINUS nyní v akci s dopravou zdarma po celé ČR si můžete zakoupit zde.

Publikováno na: