Když na výlet, tak za zvířaty. Kde v Česku najdete zvířecí království?

Zvířecí království

Klasickou zoo už navštívil skoro každý, co se ale podívat na farmy, statky a menší zookoutky? Zvířecí celebrity ze slavného večerníčku Méďové našly svůj domov v medvědáriu města Beroun, v okolí jejich výběhu je dětské hřiště ukryté ve stínu stromů. Hospodářská zvířata z různých koutů světa mají na farmě U Dvou pštrosů v Hýskově, můžete se u nich povozit na koních a ponících. Netradiční procházku s lamami tzv. LAMAtreking nabízí Statek I Merlina v Chyňavě, kde máte zvířátka na dosah ruky. Exotická zvířata si prohlédnete v Zooparku Karlštejn, kde vás povozí na velbloudech. Zdejším králem je bílý lev Leon. A na netradiční procházce po vyznačených cestách v areálu berounského golfového hřiště vás překvapí ohrada s kozami a ovečkami, která se ukrývá mezi jamkami.

Vodní radovánky

V horkých letních dne, kdy stojí vzduch, není nic lepšího, než vyrazit k vodě. Největší z venkovních bazénů ve středních Čechách objevíte na městském koupališti Zdice. Nejmenší potěší brouzdaliště a vodní hříbek. Adrenalinové atrakce jako je kamikadze skluzavka či divoká řeka na vás budou čekat na nově zrekonstruovaném berounském koupališti. Pohodu u vody v obklopení zeleně a přírody si můžete užít u venkovního bazénu v kempu v Chrustenicích. A když počasí nepřeje? Za tepla i za zimy zábavu a relax zažijete celoročně v berounském aquaparku, který nabízí přes 650 m² vodní plochy.


Aquapark Beroun


Hurá na rozhlednu

Jednu z nejstarších rozhleden v Čechách najdete na území města Beroun. Je pojmenováno po vrcholu Děd, vystavět ji dal Klub českých turistů již na konci 19. století. Jen necelých pět kilometrů od ní stojí na berounské Městské hoře rozhledna, která vznikla jako nadstavba městského vodojemu. Další technicky zajímavou rozhlednu naleznete v nedaleké Lhotce, která byla vybudována na pětačtyřiceti metrovém telekomunikačnímu stožáru.


Rozhledna Děd (SCCR Photopick)


Architektonicky pozoruhodné jsou rozhledny ve Velké Bukové a v Hudlicích. Na okraji obce Velká Buková nad řekou Berounkou můžete navštívit atypickou rozhlednu s betonovým podložím. Dřevěná hudlická kuželovitá rozhledna Máminka je ze všech nejnovější a jejím okolím vás provede naučná stezka.

Projekt "Rozvoj produktu Střední Čechy královské" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.
Publikováno na: