Letní a zimní pneumatiky, nebo pneumatiky celoroční?

Celoroční pneumatiky v sobě propojují výhody jak letních, tak zimních pneumatik. Z hlediska použitých materiálů se jedná o velikou výzvu, protože směs pryže v letních a zimních pneumatikách se výrazně liší. Letní pneumatiky mají směs pryže, která požadované vlastnosti – vyváženou pružnost a tuhost běhounu – zajišťuje při teplotě nad 7 °C. Jakmile teplota klesne pod tuto hodnotu, letní pneumatika ztrácí své vlastnosti a pryž tvrdne. Tím se významně sníží její přilnavost k vozovce. U zimní pneumatiky to funguje přesně naopak. Ta poskytuje optimální výkony při teplotě nižší než 7 ° C.

Jedinečná pneumatika svého druhu: MICHELIN CrossClimate +

Francouzskému výrobci se podařil unikátní kousek – Michelin jako první výrobce pneumatik na světě vyvinul celoroční pneumatiku, která je ve skutečnosti letní pneumatikou se zimní homologací. Nový přístup se uzpůsobuje neustále se proměňujícím klimatickým podmínkám naší planety. Podnebí se otepluje a my se tak po většinu roku pohybujeme v letních podmínkách. A protože většinu roku převládají průměrné teploty vyšší než 7 °C, je logické, že celoroční pneumatika by měla zohledňovat skutečnou situaci měnícího se klimatu.

Čím je pneumatika MICHELIN CrossClimate + tak jedinečná? Vyspělý výzkum a nejmodernější materiálové technologie vyvinuté ve výzkumných a vývojových centrech francouzské značky umožnily vytvořit pneumatiku se směsí pryže, která se přizpůsobuje aktuálním podmínkám na silnici. Kvalitu a vynikající parametry pneumatiky MICHELIN CrossClimate + potvrzují vysoké známky v mnoha nezávislých testech celoročních pneumatik. Pneumatika MICHELIN CrossClimate + nejen zvítězila v testu časopisu Auto Bild (číslo 40/2019), ale získala také hodnocení Příkladná a titul Eco-Master.

Celoroční pneumatiky – podstatné výhody

Pokud je styl jízdy založený na nízkém ročním kilometrovém výkonu a pohybu hlavně po městě, nepředstavuje nákup sezónních pneumatik ani rozumné, ani výhodné řešení. Jestliže ročně ujedete méně než 15 000 km, je mnohem rozumnějším řešením používat celoroční pneumatiky. Sezónní pneumatiky zestárnou dříve, než se opotřebují.