Proč pro pneumatiku není zásadní jen podoba dezénu?

Co tvoří moderní pneumatiku? 

Při pohledu na moderní pneumatiku nás jako první zaujme podoba dezénu. Při detailnějším pohledu na jednu z nejvyspělejších pneumatik na trhu – Michelin Pilot Sport 4 S – toho ale můžeme vidět mnohem více.

Charakteristický asymetrický dezén nejen umožňuje udržovat vynikající přilnavost ve všech letních povětrnostních podmínkách, ale také zvyšuje jízdní komfort. 

Dalšími velice důležitými vlastnostmi této pneumatiky jsou extrémně dobrá přilnavost na suchu a vynikající brzdné vlastnosti na mokru. To je možné díky použití dvou směsí pryže s různými vlastnostmi. Vnější strana s inovativním hybridním elastomerem zajišťuje přilnavost na suchém povrchu, zatímco vnitřní strana s funkčními elastomery a příměsí siliky zaručuje přilnavost na mokrém povrchu.

Pod běhounem pneumatiky se nachází aramidovo-nylonový pás, který během jízdy zajišťuje stále stejnou kontaktní plochu a tím i přesné reakce na pokyny řízení. U sportovních vozidel, pro která je pneumatika Michelin Pilot Sport 4 S určena, je tato vlastnost zásadní. 

Praktickým prvkem pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 S, na který stojí za to upozornit, je široký okraj chránící ráfek. Milovníci designu rovněž ocení sametový efekt bočnice VELVET TOUCH DESIGN, který je charakteristický pro tuto francouzskou značku a díky němuž vypadá pneumatika skvěle nejen po zakoupení. 

Odolnost prokázaná ve… vesmíru

Je třeba připomenout ještě jednu skutečnost týkající se pneumatik vyráběných koncernem Michelin. Právě tato značka dodávala pneumatiky pro … raketoplány amerického programu STS. U raketoplánů není sebemenší prostor pro chyby, protože astronauti mají k úspěšnému přistání pouze jeden pokus. O to důležitější bylo, aby nic, včetně pneumatik, neselhalo.

Jak je vidět, díky Michelinu, technologickému lídru v odvětví pneumatik, máme přístup k těm nejmodernějším řešením. Rozhodnutí, zda je použijeme, je už jen na vás.