Češi tráví většinu času sezením. Jaké problémy se mohou u dětí vyskytnout?

Pro dětskou páteř je nejdůležitější pohyb

Hlavní tělesný vývoj probíhá do 14tého roku dítěte. V tomto období je velmi důležité dbát na to, aby děti měly dostatečný pohyb. Své dítě nemusíte nutit sportovat, ale taková procházka ještě nikdy nikomu neublížila. Pobyt na čerstvém vzduchu prospívá správnému okysličení těla a navíc se pak člověk cítí mnohem lépe i psychicky. Nadměrné a ještě k tomu nesprávné sezení způsobuje poškození pohybového aparátu, které je po ukončení růstu nevratné!

Nadměrné trávení času u počítače je cesta do pekel

Rozvoj moderních technologií zaznamenáváme na každém rohu. V posledních letech s sebou tento trend přináší nejen větší pohodlí, ale také problémy. Někteří z nás denně tráví u televize nebo u počítače spoustu hodin. A to se pak nenávratně podepisuje nejen na naší psychice, ale také na páteři. A u dětí to platí dvojnásobně!  Skolióza, nadměrná lordóza a další patří u dětí k běžným diagnózám. Omezte proto dětem čas u počítače jen na nezbytné úkoly. 

Správná židle hraje důležitou roli

Když už vaše dítě musí sedět, mělo by sedět na správné židli. Vybíráte-li pro své dítě židli, je důležité dodržet několik základních ergonomických zásad. 

·      Pokud se dítě posadí na konec sedáku, měla by chodidla dítěte spočívat celou plochou na zemi tak, aby bylo možné se o chodidla pevně opřít,

·      správná hloubka sedáku by měla podpírat 2/3 délky stehna a přední hrana sedací plochy musí být zaoblená,

·      důležitá je také konstrukce opěradla. To musí sloužit především jako opora beder, nikoli celé páteře,

·      je důležité zajistit dítěti volný pohyb horních končetin, proto by opěradlo nemělo sahat výš, než do spodní část lopatek.

Co když mi dítě roste jako z vody? Nemůžeme si dovolit stále kupovat nové židle

Zárukou správného sezení jsou kvalitní rostoucí židle s optimální ergonomií sezení. Právě takové židle najdete v nabídce firmy WOOD PARTNER. Dají se používat až třeba do důchodu. Ergonomicky tvarované zádové opěradlo a především patentovaný ergonomicky tvarovaný sedák nabízejí všem pohodlné sezení už od útlého věku.

POZOR! WOOD PARTNER nyní ve svém e-shopu poskytuje na rostoucí židle unikátní 10% slevu. Při nákupu stačí zadat kód "WOODPARTNER10".

Pro více informací navštivte wood-partner.cz nebo se rovnou podívejte do e-shopu


Publikováno na: