Když radí přední dermatolog. Přináší 10 snadných tipů, jak mít krásnou pleť

Odlehčete pokožce!

Jestliže v teplých sezónách nenosíte zimní kabát, proč by ho měla nosit vaše pokožka? Nezapomínejte spolu s šatníkem vyměnit na léto i kosmetiku. Mastné a olejové přípravky nahraďte lehčími, například pěnovými. 

Pořiďte si kombinovanou kosmetiku!

Aby se pokožce odlehčilo, přejděte v létě na přípravky, které současně zvlhčují i chrání před sluncem. Většině lidí stačí ochranný faktor SPF 30. Pozor na kombinaci s hutným krémem, který může ucpávat póry.  

Čistěte a zvlhčujte!

Pokožku čistěte a zvlhčujte vždy, když cítíte, že je mastná a lepkavá. Zvlhčující přípravky obnovují svrchní vrstvu kůže, která je vystavena řadě nežádoucích vlivů.

I v létě je možný peeling!

I když by se v létě neměla pokožka zbytečně dráždit, pokud máte mastnou pleť, zařazení přípravků s peelingovými vlastnostmi vám otevře zablokované póry a odstraní mastnotu, která způsobuje akné.

Zkraťte čas ve vaně!

V době horkých dnů se většina z nás sprchuje více než jednou denně. Nadměrné mytí, zvlášť v horké vodě, může vést k vysušení pokožky, zánětům a tvorbě letního ekzému.  

Nekomedogenní make-up!

Pečlivě pročtěte štítky produktů u vás v koupelně a nechte si pouze tzv. nekomedogenní – tedy ty, které neucpávají póry. Patří mezi ně například práškový opalovací krém nebo lehká bezolejová báze. 

Zůstaňte ve stínu!

Noste ochranný oděv proti slunci, klobouky s širokým okrajem a sluneční brýle. Používejte slunečníky a vyhýbejte se polednímu slunci. Samozřejmě není nutné nosit košili s dlouhým rukávem na pláži po celou dobu, ale čím více, tím lépe.

Nezapomeňte na pitný režim!

Voda je pro pokožku vždy důležitá, ale v létě ještě více. Zaměřte se na osm sklenic vody denně a uvidíte efekt! Kvalitní pitný režim uleví i spálené pokožce.

Lehká strava plná vitaminů!

Stav pokožky můžete zlepšit i zevnitř – dopřejte si čerstvé ovoce, zeleninu, uberte na dochucovadlech, přepalovaných tucích a alkoholu. Zlepšíte svůj metabolismus a pokožka vám to odvděčí!

SPF, SPF, SPF!

Neopouštějte domov bez použití opalovacího krému! Natřete i ruce, nohy, uši a rty. A nezapomínejte, že opalovací krém musíte mazat opakovaně. Noste ho při sobě a na jeho použití si nastavte budík!