Kam na rodinný výlet? Češi mají letos jasno

Staňte se archeology pod bájnou horou Říp

Nedaleko bájného vrchu Říp, na kterém stanul praotec Čech, se v úrodné krajině nachází HistoryPark Ledčice. Vezměte své malé objevitele a vydejte se na cestu do pravěku. V areálu na vás čeká celá řada činností, které prověří zručnost vás i vašich ratolestí. Vyzkoušíte si výrobu kamenné sekyrky a nástrojů z pazourků nebo střelbu z luku. V případě, kdy zvlhnou sirky, jistě oceníte novou dovednost. Trosečnické způsoby, jak rozdělat oheň, si osvojíte právě v HistoryParku. Na konci své návštěvy si nezapomeňte vyrobit vlastní originální prehistorický suvenýr, který vám bude tento zážitky nabitý den připomínat.

Odpočiňte si v Zooparku Zelčín

Odpočinout si po archeologických vykopávkách můžete v zooparku nedaleko královského Mělníka. V kontaktním zooparku se děti seznámí s domácími zvířaty, která si mohou pohladit i nakrmit. Zapůjčte si raft a užijte si nevšední zážitek na řece Vltavě. Nebo si zahrajte se svými dítky na indiány a ubytujte se na farmě v tee-pee stanech.

Vydejte se do polabského dětského ráje

Polabí – bohatý a plodný kraj, plný zemědělských ploch a stavení, získal v posledních letech nový charakter, který prospěje vašemu zdraví i radostnému životu. V těsném sousedství tu vyrostlo hned několik míst zaměřených na rodinné aktivity, a tak se z Polabí stal doslova dětský ráj. Začněte váš středočeský víkend například v zábavním parku Mirakulum, kde na malé sportovce čeká 10 hektarů originální zábavy. Lesní město, obří trampolíny, houpačky, lanová centra a vodní svět – to je jen zlomek z toho, co vše tu na vás čeká. A pro malé i velké válečníky je připravena vlečka, která vás doveze do Tankodromu. O nevšední zážitek se postará jízda v obrněném BVP.

Staňte se ošetřovatelem v zoologické zahradě Chleby

Než se vydáte na víkend do Polabí, objednejte si v Chlebech speciální prohlídku, která bude bavit malé i velké. Zajímalo vás někdy, co obnáší práce ošetřovatelů? Jak se starat o konkrétní zvíře, nebo zda byste jeho chov zvládli sami doma? Staňte se na jeden den ošetřovatelem v zoologické zahradě. Nezapomenutelný zážitek vám můžeme slíbit.

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus

V Ostré nedaleko Lysé nad Labem zavítejte do středověké vesničky. Platit zde budete místními groši, které vám rozmění u vstupu, a domů si odnesete plno vlastnoručních výrobků. Vezměte své malé průzkumníky a vydejte se do středověku. Naučíte se vyrábět mýdla a svíčky, rýžovat zlato, leštit kameny i tisknout knihy na starém ručním knihtisku. Poté, co projdete celou středověkou vesnicí a vyzkoušíte si všechna řemesla, si můžete odpočinout v bylinných zahradách a ovocných sadech. Maminky, schválně, která rostlinka ještě chybí na vaší zahradě?

Projekt "Rozvoj produktu Střední Čechy královské" byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.


Publikováno na: