Tvorba zubního plaku a kamene je u pejsků běžná. Jak ho odstraňovat?

Pejskům pravidelně čistěte zuby

Tvorba zubního plaku a kamene je u pejsků běžná. U některých plemen je to problém větší, u některých menší, ale stejně jako si my lidé pravidelně čistíme zuby, měli bychom myslet i na chrup našich mazlíčků. Na trhu je spousta specializovaných obchodů, ve kterých najdete zubní kartáčky a pasty pro psy. K dispozici jsou i tzv. prstové zubní kartáčky, kterými kromě čištění chrupu zároveň masírujete dásně.

Zkoušejte dentální pochoutky

Páníčkové svým pejskům poměrně často podávají enzymatické žvýkací plátky. Jejich žvýkáním se mechanicky odstraňuje zubní plak a do slin se uvolňuje speciální enzymatická složka. Při výběru dentálních pochoutek si však dávejte pozor na složení, ne vždy jsou tyto produkty kvalitní a mazlíčkům mohou spíš uškodit.

Sázka na jistotu se ukrývá v mořských hlubinách

Některé z vás možná zaskočíme, když řekneme, že se řešení ukrývá v moři. Ale je to tak. Na mysli máme Kelpu. Přesněji mořskou řasu Ascophyllum Nodosum. V psích tlamách účinně brání usazování zubního plaku a tvorbě zubního kamene. Z Kelpy se získává produkt ve formě sypkého prášku s charakteristickou mořskou vůní, který je plný vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin.

Vitar Veterinae DentON

Tento preparát působí přímo v zažívacím traktu zvířete, odkud se následně dostává do krevního řečiště, poté do slin a tím velmi účinně působí na zuby a dásně. Významně ovlivňuje schopnost zachycování bakterií způsobujících zubní plak a změkčuje již existující zubní kámen. Stačí malou odměrku smíchat každý den s běžnou stravou zvířete a výsledky se dostaví již do tří týdnů.

Pro více informací navštivte e-shop.


Publikováno na: