Víte, jak se efektivně starat o chrup vašeho pejska?

Pečlivá ústní hygiena

Tvorba zubního plaku a kamene je u pejsků běžná. U některých plemen je to problém větší, u některých menší, ale stejně jako si my lidé pravidelně čistíme zuby, měli bychom myslet i na chrup našich mazlíčků. Na trhu je spousta specializovaných obchodů, ve kterých najdete zubní kartáčky a pasty pro psy. K dispozici jsou i tzv. prstové zubní kartáčky, kterými kromě čištění chrupu zároveň masírujete dásně.

Kvalitní dentální pamlsky

Slyšeli jste o enzymatických žvýkacích plátcích? Jejich žvýkáním se mechanicky odstraňuje zubní plak a do slin se uvolňuje speciální enzymatická složka. Při výběru dentálních pochoutek si však dávejte pozor na složení, ne vždy jsou tyto produkty kvalitní a mazlíčkům mohou spíš uškodit.

Poklad na dně moře

Jedním z preventivních opatření, jak pečovat o chrup chlupatých mazlíčků, je přimíchávání Kelpy do žrádla. Jde o zaběhnutý název pro mořskou řasu Ascophyllum Nodosum. V psích tlamách účinně brání usazování zubního plaku a tvorbě zubního kamene. Z Kelpy se získává produkt ve formě sypkého prášku s charakteristickou mořskou vůní, který je plný vitamínů, minerálů, stopových prvků a aminokyselin.

Vitar Veterinae DentON

Tento preparát působí přímo v zažívacím traktu zvířete, odkud se následně dostává do krevního řečiště, poté do slin a tím velmi účinně působí na zuby a dásně. Významně ovlivňuje schopnost zachycování bakterií způsobujících zubní plak a změkčuje již existující zubní kámen. Stačí malou odměrku smíchat každý den s běžnou stravou zvířete a výsledky se dostaví již do tří týdnů.

Pro více informací navštivte e-shop.

Publikováno na: