Střediska EKIS bezplatně pomáhají s úsporami energie i dotacemi

Odborníci poradí od přípravy projektu až po jeho financování

Při přípravě energetického projektu se obraťte na odborníka, je to to nejlepší, co můžete udělat. Jen kvalifikovaný specialista totiž dokáže odborně posoudit váš byt, dům, dílnu nebo i výrobní halu. Hledat je můžete na webových stránkách Programu EFEKT, kde najdete kompletní seznam všech dostupných odborníků napříč celou Českou republikou, se kterými je možné konzultovat zdarma. Vybrat si tak můžete toho nejbližšího k vašemu bydlišti nebo podle konkrétní specifikace vašeho projektu. Jednou z nejčastějších oblastí konzultací jsou přitom možnosti dotační podpory.

Žádost o dotaci bez problémů a starostí

Ať už plánujete více, či méně rozsáhlý projekt s cílem úspory energie, je dobré zkonzultovat jednotlivé kroky se specialistou. Ten poradí i s finanční stránkou věci a aktuálními možnostmi dotační podpory. Právě představa o náročné administrativě spojené s dotacemi veřejnost často zbytečně odradí natolik, že se do realizace projektu ve finále ani nepustí. S celou problematikou vás přitom odborníci v EKIS seznámí a pomohou i s přípravou a podáním žádosti o dotaci. 

Navštivte svého nejbližšího odborníka nebo využijte poradenství online

Co tedy musí člověk udělat, aby mu EKIS pomohl k dosažení energetických úspor? Stačí navštívit webové stránky Programu EFEKT, kde se nachází seznam všech konzultačních středisek, na které se může veřejnost obrátit a sjednat si termín individuální konzultace formou osobní schůzky nebo online videohovoru. K dispozici je také internetová poradna i-EKIS s častými dotazy veřejnosti. Pokud zde nenajdete, co hledáte, můžete podat svůj vlastní dotaz. Ten následně poputuje k odbornému poradci, který vám odpoví do 7 pracovních dní na e-mail a zároveň odpověď zveřejní na webových stránkách internetové poradny, kde může posloužit i dalším lidem, kteří řeší podobnou situaci.

Představení EKIS v Českých Budějovicích. Přehled všech EKIS středisek v ČR najdete na webových stránkách ZDE

Publikováno na: