Odborníci ze středisek EKIS pomáhají zdarma s úsporami energie

Co Čechy nejvíce zajímá? Dotace a zateplení

Dotační poradenství a problematika správného zateplení budov jsou již dlouhé roky hlavními tématy, o které mají Češi při energetických konzultacích zájem. Nejen v tomto ohledu se však může široká veřejnost obracet na odborníky ze středisek EKIS, kterých je v České republice k dispozici celkem šedesát. 

Střediska EKIS jsou tu pro všechny

Experti v kancelářích EKIS poradí jak s velkými projekty, jako je například zateplení činžovního domu, tak i s výběrem vhodného osvětlení do malé dílny. Klientům navíc experti pomáhají i se žádostí o dotaci. „Stavební technologie, materiály nebo technické postupy jdou dopředu závratným tempem. Stejně tak se vyvíjejí naše zkušenosti s energetickými úsporami. Kromě technického poradenství by vám měl odborník být schopen poradit také v administrativní oblasti, jako jsou například požadavky na dokumentaci pro stavební povolení nebo možnosti čerpání dotační podpory ze strany státu,“ říká René Neděla, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro energetiku.

Navštivte svého nejbližšího odborníka nebo využijte poradenství online

Co tedy musí člověk udělat, aby mu EKIS pomohl k dosažení energetických úspor? Stačí navštívit webové stránky Programu EFEKT, kde se nachází seznam všech poradenských středisek, na které se může veřejnost obrátit a sjednat si termín individuální konzultace formou osobní schůzky nebo online videohovoru. K dispozici je také internetová poradna i-EKIS s častými dotazy veřejnosti. Pokud zde zájemce nenajde, co hledá, může zadat téma svého dotazu a systém mu nabídne vhodná střediska, kterým může svůj dotaz zaslat. Dotaz následně putuje k odbornému poradci, který odpověď zašle do 7 pracovních dnů na e-mail a zároveň ji vyvěsí na webové stránky projektu, kde může posloužit i dalším lidem, kteří řeší podobnou situaci.

Představení EKIS v Českých Budějovicích. Přehled všech EKIS středisek v ČR najdete na webových stránkách ZDE

Publikováno na: