Více než 80 % psů ve věku kolem 2 let má problémy s dásněmi

Za všechno může zubní plak

Po každém krmení se na zubech usazuje bakteriální plak. Do plaku se ukládají minerální látky ze slin, a tím se vytváří zubní kámen, který nelze odstranit jinak než odborným zákrokem v celkové anestezii. Zubní kámen způsobuje zánět dásní. Pozná se podle nepříjemného zápachu z tlamy. Neléčený zánět dásní obvykle končí vypadáváním zubů, ale může se také rozšířit krví do důležitých orgánů a v nejhorším případě skončit i smrtí.

Čištění zubů není pro každého

Hlavním předpokladem zdravého chrupu je tedy pravidelné odstraňování plaku, aby se nehromadil na povrchu zubů a netvořil se z něj zubní kámen. Nejúčinnější je čištění zubů kartáčkem, optimálně po každém krmení. Ovšem ne každý pes si to nechá líbit a ne každý majitel na to má čas nebo trpělivost.

Žvýkání prospívá zdraví

Druhou možností jsou speciálně vyvinuté pamlsky, dentální tyčinky. Při jejich žvýkání se mechanicky otírá plak z povrchu zubu, podobně jako při čištění zubů kartáčkem. Účinnost kvalitních tyčinek dokazuje řada studií.

Kvalitní tyčinky mají i preventivní účinek

Nabídka pamlsků k dentální péči je pestrá, majitelé mají z čeho vybírat. Některé tyčinky navíc obsahují aktivní látky, které zůstávají v dutině ústní delší dobu a omezují usazování plaku po dalším krmení. Takže při žvýkání mechanicky stírají ze zubů již usazený plak a ještě následně snižují usazování dalšího plaku. To umí i Pedigree Dentastix Chewy Chunx.

Vyzkoušejte novinku pro psí mlsouny (nebo Novinka Pedigree Dentastix Chewy Chunx)

Pedigree Dentastix Chewy Chunx čiští zuby při každém kousnutí, vyhovuje přirozenému žvýkacímu instinktu psa a je perfektní jako odměna i k zabavení. Speciální složení je vhodné i pro citlivé dásně a mladší psy. Receptura má nízký obsah kalorií s méně než 2 % tuku a neobsahuje přidaný cukr, umělá barviva ani aromata. K dostání ve variantě pro malé a velké psí kamarády, s hovězí příchutí.


Zdroj: : Mars Czech s.r.o.


Publikováno na: